جانسون خطاب به ترامپ – نژادپرستی در جوامع ما جایی ندارد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۱۸

تظاهرات هزاران نفر در لندن در پی مرگ جورج فلوید

جانسون خطاب به ترامپ اعلام کرد:« نژادپرستی در جوامع ما جایی ندارد». بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس ضمن ابراز تاسف بابت نرگ سیاهوست آمریکایی، در کنفرانس خبری اظهار کرد: «پیام من از انگلیس به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و هر شخص دیگری در این کشور این است که نژادپرستی و خشونت‌های نژادپرستانه در جوامع ما جایگاهی ندارند». بوریس جانسون از حق تظاهرات قانونی معترضان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی دفاع کرد. وی درک خشم معترضان در آمریکا و سراسر جهان  را قابل قبول داشت. ده‌ها هزار نفر روز چهارشنبه در لندن، پایتخت انگلیس در اعتراض به نژادپرستی و خشونت پلیس آمریکا علیه سیاه‌پوستان تظاهرات کردند.

بسیاری از شرکت کنندگان در تظاهرات اخیر لندن به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا ماسک به صورت زده بودند. بر روی ماسک برخی از شرکت کنندگان نوشته شده بود: «نمی‌توانم نفس بکشم». برخی از معترضان پلاکارد‌هایی را در دست داشتند که روی آن‌ها از بریتانیا انتقاد شده بود. روی برخی از این پلاکارد‌ها نوشته شده بود: “بریتانیا بی‌گناه نیست. نژادپرستی کمتر، همچنان نژادپرستی است»

زندگی سیاه‌پوستان را بهبود بخشیده‌ام

ترامپ مدعی شد: «بیش از هر رئیس جمهور دیگری زندگی سیاه‌پوستان را بهبود بخشیده‌ام». رئیس جمهوری آمریکا همزمان با ادامه ناآرامی‌ها در این کشور ادعا کرد که از زمان لغو برده‌داری بیشترین تغییر را در زندگی سیاه‌پوستان در ایالات متحده به وجود آورده است.وی در توییت خود از تصویب قانون اصلاح مجازات جنایی، کاهش مالیات‌ها برای سرمایه گذاران در مناطق محروم و کاهش نرخ بیکاری در میان سیاه‌پوستان به عنوان دستاورد‌های دولتش در زمینه بهبود شرایط سیاهپوستان یاد کرد

اعتراضات کنونی با سال‌های۱۹۶۰ قابل مقایسه نیست

اعتراضات کنونی با سال‌های۱۹۶۰ قابل مقایسه نیست

اوباما، رئیس جمهور سایق آمریکا  در پی اعتراضات اخیر اعلام کرد:‌«اعتراضات کنونی با سال‌های۱۹۶۰ قابل مقایسه نیست». رئیس‌جمهور سابق آمریکا گفت: «به اندازه‌ای درباره تاریخ اطلاعات دارم که بگویم اعتراضات ضدنژادپرستی روزهای اخیر با اعتراضات دهه ۱۹۶۰ متفاوت و غیر قابل مقایسه است».

اوباما اعتراضات اخیر در آمریکا را نتیجه مستقیم فعالیت‌ها و سازماندهی و مشارکت شمار بالای جوانان سرتاسر این کشور دانست که به صف شده‌اند تا تفاوت‌هایی را ایجاد کنند.

همبستگی جهانی در اعتراض به مرگ جورج فلوید

مرگ جورج فلوید، شهروند سیاه‌پوست آمریکایی، شهروندان معترض به تبعیض نژادی را نه تنها در آمریکا بلکه در شماری از کشورهای دیگر جهان نیز به خیابان‌ها کشانده است. در نیوزیلند، بریتانیا و آلمان نیز در روزهای گذشته گروهی از مردم به نشانه همبستگی با معترضان به تبعیض نژادی و خشونت پلیس در آمریکا تظاهرات کردند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
25 − 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان