تعرفه آزاد – غیر فعال کردن اینترنت همراه با تعرفه آزاد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۰۲
تعرفه آزاد - غیر فعال کردن اینترنت همراه با تعرفه آزاد

گران شدن اینترنت همراه

غیر فعال کردن اینترنت همراه با تعرفه آزاد این روزها دغدغه کاربران زیادی است. مدیر کل دفتر حفاظت از حقوق مصرف کننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد امکان غیر فعال کردن این نوع اینترنت برای مشترکین فراهم شده است. از آنجا که دو اپراتور بزرگ تلفن همراه کشور یعنی همراه اول و ایرانسل تعرفه های اینترنت خود را به طور ناگهانی بالا بردند، بسیاری از کاربران نگران هستند که با پایان یافتن بسته های فعلی، اینترنت با تعرفه های آزاد برایشان فعال شود.

تعرفه آزاد - غیر فعال کردن اینترنت همراه با تعرفه آزاد

تعرفه آزاد – غیر فعال کردن اینترنت همراه با تعرفه آزاد

تحمیل هزینه سنگین به مشترکین

طی روزهای اخیر شکایات فراوانی به رگلاتوری بابت فعال شدن اینترنت با تعرفه آزاد رسیده است. این مسئله بار مالی سنگینی برای مشترکین داشته است. حالا رگلاتوری این امکان را فراهم کرده تا مشترکین این دو اپراتور (همراه اول و ایرانسل) بتوانند مصرف اینترنت با تعرفه آزاد را در گوشی تلفن همراه خود غیر فعال نمایند. همچنین به تمام مشترکین اعلام شده که برای مشاهده فهرست کامل بسته های اینترنت موبایل به وبسایت این دو اپراتور مراجعه نمایند.

نحوه غیر فعال کردن اینترنت همراه با تعرفه آزاد

پیمان قره‌داغی برای غیر فعال کردن این اینترنت به مشترکین همراه اول استفاده از کد دستگیری #۱۱۳*۱۰۰* را توصیه نمود. همچنین مشترکین ایرانسل می توانند با شماره گیری کد دستوری #۳*۲*۳*۵۵۵* با پایان یافتن بسته فعلی اینترنت خود، از فعال شدن این نوع اینترنت جلوگیری کنند.

همراه اول و ایرانسل برای بازگردان تعرفه ها به حالت سابق و همچنین بازگردان بسته ها مهلتی ۱۰ روزه داشتند. البته این مهلت به پایان رسیده و این دو اپراتور هیچگونه اقدامی در جهت بازگرداندن شرایط به حالت قبل انجام نداده اند. هیچ پاسخ و یا توضیحی نیز از طرف این اپراتورها ارائه نشده است. حالا آنها باید جریمه دو میلیارد تومانی را بپردازند. همچنین در صورت ادامه روند این تخلف بر اساس ماده ۱۹، مدت اعتبار پروانه آنها کاهش پیدا خواهد کرد. باید منتظر ماند و دید چنین جریمه ای این دو اپراتور را مجبور به رعایت قوانین خواهد کرد، یا آنها مثل همین حالا بدون توجه به هشدارها همچنان رویه خود را ادامه خواهند داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 + 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان