تعطیلی الجی – شرکت الجی از بازار موبایل جهان خداحافظی کرد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۱۶

زیان دهی های متوالی

مدت ها بود که خبرهایی درباره تعطیلی الجی در بخش تولید تلفن های همراه هوشمند منتشر می شد. این شرکت در این بخش متحمل زیان دهی های متوالی شده و در نهایت رسما اعلام کرد که کسب و کار تلفن‌های هوشمند خود را تعطیل می‌کند.

در بیانیه رسمی الجی که امروز منتشر شده، آمده است که این شرکت بزرگ کره ای امیدوار است که این تصمیم موجب شود تا منابعش را برای رشد تولید در حوزه‌هایی مثل قطعات خودروهای برقی، گجت‌های بازار اینترنت اشیا، لوازم هوشمند خانگی، رباتیک، هوش مصنوعی، راهکارهای سازمانی و همچنین پلتفرم‌ها و خدمات متمرکز کند.

تعطیلی الجی - شرکت الجی از بازار موبایل جهان خداحافظی کرد

تعطیلی الجی – شرکت الجی از بازار موبایل جهان خداحافظی کرد

تعطیلی الجی در بخش تلفن همراه

با خداحافظی الجی از بازار تلفن همراه، هنوز سرنوشت نیروهای این شرکت مشخص نیست و گفته شده جزئیات مربوط به این قضیه در سطح محلی مشخص خواهد شد. البته این شرکت اعلام کرده همچنان از تلفن‌های هوشمند فعلی خود پشتیبانی خواهد کرد. تعطیلی کسب و کار موبایل الجی از اوایل مرداد ماه امسال عملی خواهد شد.

انتشار این خبر احتمالا به این معنی است که گوشی موبایل رول شونده این شرکت نیز هرگز راهی بازار نخواهد شد. پیش تر این مدل گوشی در نمایشگاه CES به نمایش درآمده بود و انتظار می رفت در طی ماه های پیش رو به طور رسمی از آن رونمایی شود؛ اما با ادامه شکست های متوالی الجی در کسب سهم بازار جهانی و درآمدزایی مناسب در نهایت موجب شد تا مدیران این شرکت تصمیم به تعطیلی بخش موبایل بگیرند. شرکت الجی تا دسامبر گذشته تنها ۱.۷ درصد از بازار جهانی را به دست آورده بود و اعلام شد که طراحی بخشی از گوشی‌های میان‌رده و پایین‌رده خود را به شرکت‌های دیگر واگذار می‌کند.

با انتشار این خبر، شرکت الجی به خاطره و نامی در بازار جهانی موبایل تبدیل خواهد شد. مدیر ارتباطات جهانی این شرکت در این رابطه گفته است: «خروج برند LG از بازار موبایل شاید برای عده‌ای ناامیدکننده باشد ولی ما در صنعتی فعالیت می‌کنیم. تغییر و حرکت به سمت حوزه‌هایی که بیشترین منفعت را برای کارمندان و سهامداران داشته باشد اهمیت فوق‌العاده زیادی دارد. همان‌طور که برندهای محبوب دیگری پیش از ما نشان داده بودند، این رقابت بازی ارقام است، نه مسابقه محبوبیت.»

همچنین گفته شده که الجی به توسعه فناوری‌های مرتبط با این حوزه مثل ۶G می‌پردازد تا رقابت قدرتمندانه‌تری در سایر کسب و کارهایش داشته باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
17 + 25 =


اخبار

سینما و هنر

جهان