تعطیلی تهران – لزوم تعطیلی تهران در شرایط فوق قرمز

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۱۱
تعطیلی تهران - لزوم تعطیلی تهران در شرایط فوق قرمز

اعمال محدودیت در پایتخت

تعطیلی تهران در شرایط کنونی تبدیل به یک مسئله مهم شده است. به نظر می رسد مسئولین باید یک تصمیم جدی در این مورد اتخاذ نمایند. محدودیت هایی که در حال حاضر اعمال شده به درستی اعمال نمی شود و چندان بازدارنده نیز نبوده است. کلانشهر تهران در حال حاضر از نظر بحران کرونا در بدترین شرایط ممکن در کشور است. سفرهایی که در طول روز با مترو، اتوبوس، تاکسی‌ها و خودروهای شخصی در این کلانشهر انجام می شود، قابل مقایسه با سایر نقاط کشور نیست و حتی می توان آنها را با سفرهای روزانه یک کشور مقایسه کرد. بیشترین میزان درگیری با بیماری کرونا در مناطق شرقی، شمال شرقی و مرکزی تهران گزارش شده است.

تعطیلی تهران - لزوم تعطیلی تهران در شرایط فوق قرمز

تعطیلی تهران – لزوم تعطیلی تهران در شرایط فوق قرمز

لزوم تعطیلی تهران

با گذشت چندین روز از اعمال جریمه عدم استفاده از ماسک، هیچ نتیجه مثبتی به دست نیامده است. به نظر می رسد تنها تذکر دادن و راهنمایی کردن برای کنترل کرونا فایده ای ندارد. این ویروس با قدرت هر چه تمام تر در حال جولان در کشور و به ویژه تهران است.

پیشنهاد تعطیلی دو هفته ای تهران به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه شده و انتظار می رود تصمیمی قاطع در این زمینه اتخاذ گردد. وزیر بهداشت هم بارها در سخنان خود اظهار داشته که با توصیه و خواهش نمی‌شود بیماری را کنترل کرد.

البته نیاز است تا زمان درستی هم برای کنترل رفت و آمدها و اعمال محدودیت ها در نظر گرفته شود. دو هفته گذشته وقتی قرار شد ممنوعیت خروج و ورود خودروها در ۵ استان اعمال شود، زمان شروع اجرای این دستورالعمل از ساعت ۲۴ بود. همین مسئله باعث شد تا حجم زیادی از خروج‌ها تا قبل از این ساعت اتفاق بیافتد.

جدی گرفتن شرایط

دبیر شورای عالی نظام پزشکی کشور در مورد کشورهای که موفق به کنترل این ویروس شده اند گفت: کشورهایی مثل چین، ژاپن، کره و هنگ کنگ از همان ابتدا تصمیمات بسیار قاطع و یک صدا و مستمر در رابطه با موارد مختلف مثل تجمعات و ترددها و…، برای کنترل بیماری در نظر گرفتند و نظارت شدیدی بر نحوه اجرای آن اعمال کردند و جرایم سنگینی نیز برای افرادی که به آن بی‌توجه بودند، در نظر گرفتند. اما این موارد در ایران به حدی که باید جدی گرفته نشده است.

همچنین رییس کل سازمان نظام پزشکی در مورد شرایط نگران کننده تهران گفته است: وزارت بهداشت به تنهایی نمی‌تواند کاری از پیش ببرد، بلکه نیاز است از قدرت کنترلی نیروهای نظامی استفاده شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
17 + 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان