تعطیلی مدارس در روز یکشنبه – آلودگی هوای تهران

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۹-۰۹

تعطیلی مدارس در روز یکشنبه

با توجه به افزایش الودگی هوا و تداوم آن تعطیلی مدارس در روز یکشنبه  قطعی شد. فردا یکشنبه ۱۰ آذر ماه ۱۳۹۸ تمامی مقاطع تحصیلی استان تهران  جز سه شهرستان فیروزکوه، دماوند و پردیس تعطیل می باشد . و برای مشخص شدن اینکه روز دوشنبه تعطیل است یا خیر، با بررسی شاخص های آلاینده ها در استان تهران و با هماهنگی اعضای کمیته اضطرار آلودگی هوا تصمیمات لازم اتخاذ می شود. و به مردم عزیز اطلاع داده می شود.

معاون عمرانی استانداری تهران اقای محمد تقی‌زاده گفت: در روزهای گذشته شاخص آلایندگی و آلودگی ها  در تهران  افزایش داشته است. و  آلاینده‌ها در تهران بسیار زیاد بوده است. حتی مسابقات فوتبال تیم های پرسپولیس و نساجی به دلیل الودگی هوا لغو شده است.

با بررسی‌ گزارشاتی که از دستگاه‌های مختلف بدست امده است. و همچنین شاخص‌های آلایندگی در سطح استان تهران برای فردا یکشنبه ۱۰ آذر ماه کلیه مدارس استان تهران در تمامی مقاطع (ابتدایی ، متوسطه اول و دوم) بجز سه شهرستان فیروزکوه، دماوند وپردیس  تعطیل خواهد بود. پیش دبستانی‌ها و مهدهای کودک نیز فردا تعطیل خواهند بود.

تعطیلی مدارس در روز یکشنبه - آلودگی هوای تهران

تعطیلی مدارس در روز یکشنبه – آلودگی هوای تهران

ایا ادارات هم فردا تعطیل هستند؟

ایشان بیان کردند که مدیران  ادارات و دستگاه های دیگر  با درخواست مرخصی  کارمندانی که فرزندان مدرسه ای دارند حتی الامکان موافقت کنند و همکاری لازم را داشته باشند. به منظور کنترل میزان الاینده ها طرح زوج و فرد از درب منزل اجرا خواهد شد.
دبیر مجمع نمایندگان تهران  خبر داد و گفت که پیشنهاد مجمع نمایندگان تهران این بود که  که علاوه بر تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها برخی از ادارات  به منظور کاهش رفت و آمدها هم تعطیل شود تا حجم آلودگی کمتر شود.

ممنوعیت ها در زمان آلودگی

  • تردد کامیون ها و خودروهای سنگین ممنوع است.
  • فعالیت های عمرانی توسط شهرداری ممنوع است.
  • فعالیت تمامی معادن شن ماسه و صنایع مرتبط که باعث انباشت الاینده ها می شود تعطیل خواهد بود.
  • تررد موتورها و خودروهای دودزا ممنوع است. و باید توسط پلیس راهور کنترل شود .

 

 

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
4 + 15 =


اخبار

سینما و هنر

جهان