تعلیق جودوی ایران

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۲۷

تعلیق جودوی ایران

تعلیق جودوی ایران پس از آن صورت گرفت که بازیکن تیم ملی  به دلیل آنچه باخت عمدی جهت عدم رویارویی با بازیکن رژیم صهیونیستی اعلام شده است، به کشور آلمان پناهنده شد.

فدراسیون جهانی جودو اعلام کرد که به دلیل عملکرد بازیکنان تیم ملی ایران در مسابقات جهانی سال ۲۰۱۹ ژاپن، جهت عدم رویارویی با بازیکنان رژیم صهیونیستی، کلیه فعالیت های جودوی ایران را به حالت تعلیق در می آورد.

این فدراسیون اعلام کرد که مطلع شده است مسئولین جودوی ایران سعید ملایی را مجبور به کناره گیری از مسابقات جهانی جودو به منظور عدم رویارویی با بازیکن رژیم غاصب صهیونیستی نموده است.

این اولیل بار است که یک رشته ورزشی جمهوری اسلامی ایران به دلیل عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی تعلیق می شود. انتظار می رود مسئولین کشور تلاش خود را جهت جلوگیری از تعلیق جودوی ایران انجام دهند.

سعید ملایی

سعید مولایی جودوکار ایرانی می باشد که به دلیل بروز برخی مشکلات از ادامه مسابقات جودوی قهرمانی جهان که ماه پیش در توکیوی ژاپن برگزار شد انصراف داد که پس از آن با مهاجرت به آلمان و درخواست پناهندگی کردن به این کشور اعلام کرد که مقامات کشور جهت جلوگیری از احتمال مسابقه با حریف اسرائیلی خود وی را مجبور به انصراف کرده و خانواده وی نیز در ایران مورد تهدید قرار گرفته است.

این درحالی می باشد که مسئولین کشور اعلام کردند، با آغوش باز از سعید ملایی استقبال می کنند و هیچ گونه تهدیدی نه وی نه هیچ یک از اعضای خانواده اش را متوجه نیست و می تواند به ادامه ورزش حرفه ای خود در داخل کشور بپردازد.

با اینحال این اقدام و صحبت های آقای مولایی مشکلات بسیاری برای فدراسیون ایجاد کرده و پیامدهای بدی برای سایر ورزشکاران این رشته در بر داشته است. امیدواریم این مسئله به زودی حل شود.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
18 + 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان