تعلیق فدراسیون کشتی – منتفی شدن تعلیق فدراسیون در اتحادیه جهانی

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۸-۲۸

منتفی شدن تعلیق فدراسیون کشتی

تعلیق فدراسیون کشتی خبری بود که بسیاری را در کشور نگران کرده بود و حال با شنیدن منتفی شدن آن می توان نفس راحتی کشید. در میان خبرهای جنجالی افزایش قیمت بنزین ونگرانی های حاصل از آن، شنیدن خبر خوش منتفی شدن تعلیق فدراسیون کشتی  شاید بتواند لبخندی روی لبهایمان بیاورد.

کشتی ورزش اول کشور ماست اما همواره ورزش مظلومی بوده است. در زمان مسابقات جهانی و المپیک همه نگاه ها به سمت کشتی گیرانی میرود که در سایر اوقات هیچگونه توجهی به آنها نمیشود.

یادمان هست در رقابت های قهرمانی امیدهای جهان چه اتفاقاتی برای علیرضا کریمی و حریف روس او رخ داد.که این حوادث منجر به رای تعلیق فدراسیون کشتی ایران و محرومیت علیرضا کریمی و مربی او شد.

اگر این رای قطعی میشد، فدراسیون جهانی کشتی از حضور ایران در مسابقات بین المللی ممانعت میکرد. به همین منظور، رایزنی های گسترده ای از سوی تیم دیپلماسی فدراسیون کشتی ایران به راه افتاد تا از اعلام رای به تعلیق کشتی ایران جلوگیری شود و برای انجام این هدف از تمام ظرفیتهایی که در طی سال های اخیر برای گسترش روابط دیپلماتیک کشتی انجام شده بود استفاده شد.

تشکیل پرونده در اتحادیه جهانی کشتی

نتیجه این تلاش ها این شد که در اواخر سال گذشته میلادی،علاوه بر اینکه زمان لازم برای انجام رایزنی ها اخذ شد، پرونده ویژه ای در کمیسیون اخلاق و امور انضباطی اتحادیه جهانی کشتی تشکیل شد تا بتوان این موضوع را پیگیری و حل کرد.

مهم ترین موفقیت حاصل از این رایزنی ها انتقال این موضوع از کمیته بین المللی المپیک به اتحادیه جهانی کشتی بود.چراکه توان دیپلماتیک کشتی ایران بسیار قابل قبول تر است تا کمیته ملی المپیک. متاسفانه کمیته ملی المپیک ایران هیچ نفوذ، رابطه و تعاملی با کمیته بین المللی المپیک ندارد.

موفقیت در مذاکرات

با پیگیری ها و مذاکرات جدی و متعددی که با نناد لالویچ ریسس اتحادیه جهانی و عضو پر نفوذ هیئت رییسه کمیته بین المللی المپیک و همینطور با سایر اعضای هیئت رییسه این اتحادیه صورت گرفت خطر تعلیق فدراسیون کشتی موقتا رفع شد.

محرومیت علیرضا کریمی نیز به ۶ ماه و مربی او حمیدرضا جمشیدی به ۲ سال کاهش یافت.

نیاز به تلاش جدی برای حل بحران تعلیق فدراسیون کشتی

لازم به ذکر است این تعلیق موقتا رفع شده است و این پرونده هنوز باز و در جریان است و نیازمند تلاشی جمعی و هماهنگ از سوی تمامی دستگاه های مرتبط میباشد تا یک راه حل مناسب و کارآمد برای حل این مشکل جدی پیدا شود.

این مسئله در آینده میتواند بسیار مشکل ساز باشد تصور کنید در آستانه مسابقات جهانی و یا مخصوصا المپیک از حضور تیم ملی کشتی ایران ممانعت به عمل بیاید!

این خطر نه تنها در کمین کشتی که در کمین ورزش ملی کشور است.زیرا همه میدانیم کشتی مدال آورترین رشته ورزشی ما در رقابت های المپیک است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
11 + 7 =


اخبار

سینما و هنر

جهان