تعویق المپیک – برای اولین بار در تاریخ برگزاری المپیک به تعویق افتاد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۰۷
کورونا ویروس و داستان های المپیک

برگزاری توکیو ۲۰۲۰ چالش دولت ژاپن

ویروس کرونا مدتی است در تمام جهان باعث نگرانی شده است. تمام مسابقات ورزشی و لیگ های معتبر را به تعطیلی کشانده است. حالا این ویروس ، تعویق المپیک را هم سبب شده است. پس از انجام جلسات بسیار بالاخره روز سه شنبه و در بیانیه ای رسمی اعلام شد بازی های المپیک با یکسال تاخیر در سال آینده میلادی برگزار خواهند شد. این بیانیه بازی های پارالمپیک را نیز شامل می شود.

تعویق المپیک - برای اولین بار در تاریخ برگزاری المپیک به تعویق افتاد

تعویق المپیک – برای اولین بار در تاریخ برگزاری المپیک به تعویق افتاد

تعویق المپیک توکیو

برای اولین بار در تاریخ است که زمان برگزاری این مسابقات تغییر پیدا می کند. المپیک توکیو قرار بود از ۲۴ جولای تا ۹ آگوست (۳ تا ۱۹ مرداد) انجام شود. حالا طبق گفته مسئولین برگزاری، این بازی ها به تابستان سال آینده موکول می شوند. هفته گذشته کمیته بین المللی المپیک برای اولین بار گزینه تعویق این بازی ها را مطرح کرد. این کمیته به کشور ژاپن فرصت داد تا پایان ماه آوریل از گزینه های ارائه شده یکی را انتخاب کند. برگزاری المپیک در پاییز ۲۰۲۰ و یا تابستان ۲۰۲۱ یا ۲۰۲۲. ژاپن هم پس از بررسی شرایط ، برگزاری این مسابقات در تابستان سال آینده را انتخاب کرد.

اشاره به این نکته هم خالی از لطف نیست که اتخاذ این تصمیم در پی اعلام فشار از سوی کشورهایی مانند آمریکا ، استرالیا ، لهستان ، سوئیس ،کانادا ، پرتغال و ایران انجام گرفت. این کشورها اعلام کردند به دلیل اینکه حفظ سلامت ورزشکارانشان با حضور در این رقابت ها تضمین نمی شود ، ورزشکاران را به ژاپن اعزام نخواهند کرد.

بازی های المپیک پرتو امیدی برای جهانیان

کمیته بین المللی المپیک در بیانیه ای اعلام کرده است : برگزاری بازی های المپیک پس از عبور از شرایط سختی که در جهان حاکم شده است، می تواند نور و پرتوی از امید برای مردم سراسر جهان باشد. نماینده کشور آمریکا در کمیته بین المللی المپیک نیز اظهار کرد : مشخص است که برگزاری این مسابقات با تاخیر، بهترین و البته امیدوار کننده ترین راه حل است.

لازم به ذکر است برگزاری این مسابقات در تابستان ۲۰۲۱ موجب تغییر نام آن نخواهد شد. المپیک توکیو باز هم توکیو ۲۰۲۰ باقی خواهد ماند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 − 25 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0