تغییرات در دنیای رسانه – برنامه های تبلیغاتی

 • توسط admin
 • ۱۳۹۸-۰۹-۱۱

تغییرات در دنیای رسانه

پايه هاي ارتباطات بازاریابی در طی سال هاي گذشته بدون تغيير مانده اند اما تغییرات در دنیای رسانه بسیار چشمگیر بوده است. و طی بیش از دو دهه است كه روش و استراتژی ايجاد جايگاه در ذهن مصرف كننده  تقریبا بگونه اي ثابت باقی مانده است. اما رسانه هاي تبلیغاتی طی چند سال اخیر بسرعت  دگرگون شده اند.

امروزه ما با انواع جدیدی از رسانه های تبلیغاتی روبرو هستیم: تلويزيون کابلي،اینترنت، رسانه تلفن همراه، پست الکترونیکی و امكانات ديگري ازاين دست را مي توان نام برد. که هرکدام بنا بر ویژگی هایی که دارند باعث ایجاد نوعی اثربخشی می شوند. جدا از ویژگی خود رسانه ، روش و نوع برنامه ریزی ای که ما برای پخش داریم نیز بر اثربخشی رسانه تاثیرگذار است. برای مثال، روانشناسان درباره اهميت تقدم و تاخر در اثربخشی پخش تبليغات بسیار بحث کرده اند.

تغییرات در دنیای رسانه - برنامه های تبلیغاتی

تغییرات در دنیای رسانه – برنامه های تبلیغاتی

رسانه

رسانه عبارت است از کانال های ارتباطی که پیام ها را از تبلیغ کننده به مخاطب می رساند. سازمان های رسانه ای با فروش فضا (در رسانه های چاپی) و زمان (در رسانه های رادیو و تلویزیون) سازماندهی شده اند. نماینده یک رسانه، با خریداران رسانه ها در موسسه تماس می گیردتا آنها را قانع کند که رسانه وی، بهترین وسیله تبلیغی برای پیام های متقاضیان آنهاست. رسانه باید پیام تبلیغاتی را به گونه ای ارائه کند که با تلاش های خلاقانه مطابقت داشته باشد و پیام بتواند با رسانه هماهنگی داشته باشد.

تصمیمات در مورد برنامه تبلیغاتی

 • ماموریت و هدف
 • تصمیم درباره بودجه تبلیغات
 • ارزیابی و انتخاب پیام
 • تصمیم درباره رسانه
 • ارزیابی اثربخشی تبلیغات
 • اثربخشی تبلیغات

تاثیرات منفی تبلیغات

 1. ایجاد نیاز کاذب
 2. مصرف گرایی و مصرف زدگی
 3. اسراف و تجمل پرستی
 4. اتلاف منابع
 5. همانند سازی
 6. فخرفروشی
 7. تقویت روحیه فردگرایی و لذت جویی
 8. تحمل پیام با تکرار

حوزه های اثربخشی تبلیغات

تغییر در نگرش سپردن بخشی از فعالیت ها به شرکت های خدماتی و حتی تغییر نگرش در تبلیغات سیاسی اگر بتوان بر نوع احساسات فرد یا مخاطب نسبت به کالا یا موضوع خاصی اثر گذاشت و آن را تلطیف یا تهییج کرد و اگر بتوان تغییر در رفتار را که از اهداف تبلیغات است به وجود آورد، آن گاه می توان گفت که تبلیغات اثرگذار بوده است. بدیهی تر آنکه چنانچه این هزینه ها از سوی صاحبان کالا انجام شود و به نتایج یادشده نیانجامد، هیچ کاری صورت نگرفته است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
4 + 22 =


اخبار

سینما و هنر

جهان