تغییر نام خیابان – تغییر نام خیابان استاد شجریان به شهید فخری‌زاده!

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۰۳
تغییر نام خیابان استاد شجریان به شهید فخری‌زاده!

اقدام جنجالی گروه «خانواده شهدا»

مدت ها بود طرح نامگذاری خیابان ‌ها به نام مشاهیر و هنرمندان و چهره‌ های علمی و فرهنگی به ‌نام ایران مورد بحث بود. در نهایت با تغییر نام خیابان فلامک در منطقه ۲ شهرداری تهران به نام استاد محمدرضا شجریان گامی برای اجرایی شدن این طرح برداشته شد. این خیابان دو ماه و نیم پس از وفات این استاد آواز در تاریخ سی آذر ۹۹ به نام ایشان نامیده شد. اما تنها روز گذشته گروهی که خود را خانواده شهدا می نامند، این خیابان را به نام شهید محسن فخری‌ زاده دانشمند هسته ای که ماه گذشته ترور شد تغییر داده اند.

تغییر نام خیابان استاد شجریان به شهید فخری‌زاده!

تغییر نام خیابان استاد شجریان به شهید فخری‌زاده!

تغییر نام خیابان استاد شجریان

پدر شهید احمدی روشن هم در میان این افراد بوده است. او درباره این اقدام گفته است: افرادی که در شهرداری و شورای شهر فعالند باید بدانند مردم ایران از افرادی چون شجریان که حامی فتنه ۸۸ و بهاییت است، متنفرند!

گزارش ها حاکی است این افراد دست نوشته هایی هم همراه خود داشته اند که روی آنها شعارهایی از قبیل “پول بیت المال صرف حمایت از حامیان بهائیت شده، قوه قضاییه چرا برخورد نمی کند؟”، “شجریان یا شهیدان، کدام مهم تر اند؟” و “جای شهدا خالیست” نوشته شده بود.

این اقدام در فضای مجازی واکنش و اعتراضات فراوانی را در پی داشته است و بسیاری خواهان رسیدگی فوری به این مورد شده اند.

واکنش ها

محمد جواد حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفته است: این افراد نمی دانسته اند که گذر ارزشمندی فردای شهادت، به نام شهید فخری زاده نامگذاری کردیم و مصوبه دو فوریتی داشتیم و احتمالا اطلاع نداشتن سبب این اشتباه شده است. طبیعتا دوباره تابلو خیابان شجریان نصب خواهد شد.

عباس عبدی فعال سیاسی و رسانه‌ای نیز در توئیتی جنجالی نوشت: ۷ نفر و یک کودک در معیت یک روحانی رفتند تا نام خیابان استاد شجریان را عوض کنند. اینها مقصر اصلی نیستند. به کسانی باید توجه داد که این اقدامات را تامین و حریم امن برای آن درست می‌کنند ولی خودشان در صحنه حاضر نمی‌شوند.

از سال ۹۸ تاکنون نامگذاری یک خیابان به نام استاد شجریان در دستورکار شهرداری تهران بود و لی شهرداری این مصوبه را که مخالفان زیادی هم داشت، اجرا نکرد. پس از درگذشت این استاد موسیقی بالاخره هفته گذشته این مصوبه اجرایی شد. حالا اقدام روز گذشته این افراد جنجال جدیدی را شروع کرده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 − 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0