تلویزیون OLED – رونمایی از بزرگترین تلویزیون OLED جهان توسط الجی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۱۸
رونمایی از بزرگترین تلویزیون OLED جهان توسط الجی

رونمایی جدید شرکت الجی

شرکت الجی از بزرگترین تلویزیون OLED جهان رونمایی کرد. این تلویزیون با نمایشگر OLED عرضه می شود و دارای وضوح تصویری برابر ۸K است. صفحه عظیم ۸۸ اینچی، این دستگاه را تبدیل به بزرگترین نمایشگر او ال ای دی در جهان کرده است. شرکت الجی با این رونمایی در واقع از بزرگترین و گران قیمت ترین تلویزیون خود رونمایی کرده است.

رونمایی از بزرگترین تلویزیون OLED جهان توسط الجی

رونمایی از بزرگترین تلویزیون OLED جهان توسط الجی

بزرگترین تلویزیون OLED جهان

به گزارش از خبرگزاری گیزموچاینا این دستگاه بخشی از سری LG Signiture است. این نمایشگر عظیم در ماه ژوئن سال جاری میلادی به صورت رسمی عرضه شده و راهی بازار خواهد شد. این طور که الجی اعلام کرده تلویزیون LG OLED ۸K در سری ZX و در ۲ سایز عرضه می شود. یکی از آنها همین نمایشگری است که به آن اشاره شد. دیگری نمایشگری ۷۷ اینچی است که کیفیت و وضوح تصویری مانند همتای بزرگتر خود دارد.

الجی مدعی است این تلویزیون ها به دلیل داشتن تراکم پیکسلی ۴ برابر بیشتر از نمایشگرهای ۴K، تصاویری بسیار زنده تر را به نمایش در می آورند. البته از آنجایی که هنوز هیچ محتوایی برای نمایش ۸K وجود ندارد؛ تنها می توان گفت تصاویری که توسط این تلویزیون های بزرگ و جدید نمایش داده می شوند کیفیتی بهتر نسبت به تلویزیون های عادی با کیفیت ۴K دارند.

مشخصات

این دستگاه دارای طراحی بسیار نازک می باشد. به طوری که مانند یک عکس روی دیوار است. نمایشگر ۸۸ اینچی آن مجهز به دستیار صوتیLG ThonQ می باشد. در نسخه بزگتر (۸۸ اینچی) پردازشگر Gen۳ AI تعبیه شده است. قیمتی که تولید کننده روی نسخه ۸۸ اینچی گذاشته ۳۴ هزار و ۶۷۶ دلار است. نسخه کوچکتر و ۷۷ اینچی هم با قیمت ۲۳ هزار و ۴۳۰ دلار روانه بازار خواهد شد.

در سال های اخیر فناوی OLED جایگزین LCD شده است. تا جاییکه بسیاری از شرکت ها تولید نمایشگر های LCD را متوقف کرده اند یا در آینده ای نه چندان دور اینکار را انجام خواهند داد. این فناوری که در سال ۲۰۰۴ توسط سونی ابداع شد، هم قیمت پایین تری دارد هم کیفیت مناسب تری. به همین دلیل امروزه انواع نمایشگر های گوشی های هوشمند، تبلت، مانیتور، تلویزیون و نمایشگرهای اتومبیل با این فناوری تولید می شوند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
7 + 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان