تهدید کنگره به استیضاح – افزایش فشارها برای برکناری ترامپ

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۲۰

تهدید کنگره به استیضاح دونالد ترامپ

واکنش‌ها به یورش هواداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا همچنان ادامه دارد که تهدید کنگره به استیضاح و مشاوره با رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا جدیدترین واکنش  نانسی پلوسی به رویداد اخیر به شمار می رود. نانسی پلوسی و چاک شومر، رهبران دموکرات‌ها در کنگره ماندن آقای ترامپ در کاخ‌سفید را خطرناک و خواستار برکناری او با استناد به متمم ۲۵ قانون اساسی آین کشور شده‌اند.

خانم پلوسی و آقای شومر تهدید کرده‌اند که اگر معاون رئیس جمهوری و کابینه با استناد به متمم ۲۵ قانون اساسی برای خلع ید از دونالد ترامپ اقدام نکنند، کنگره از قدرت خود برای استیضاح او استفاده خواهد کرد.

تهدید کنگره به استیضاح - افزایش فشارها برای برکناری ترامپ

تهدید کنگره به استیضاح – افزایش فشارها برای برکناری ترامپ

نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید‌ با رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا برای ممانعت از اقدام ترامپ برای هرگونه جنگ‌ یا تهاجم‌هسته‌ای صحبت‌ کرده است.

موج استعفای منصوبان ترامپ در آمریکا

به دنبال حوادث روز چهارشنبه در واشنگتن بسیاری از کارکنان منصوبی دونالد ترامپ تصمیم گرفتند تا از مقام خود کناره‌گیری کنند.

به این ترتیب می‌توان گفت که اکنون موج استعفای منصوبان ترامپ در آمریکا به راه افتاده است. ایلین چاو، وزیر حمل‌ونقل آمریکا اعلام کرد که به دنبال حوادث روز چهارشنبه در واشنگتن تصمیم گرفته تا از مقام خود کناره‌گیری کند.

مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری بایدن

دونالد ترامپ در پیامی اعلام کرد که در مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری بایدن شرکت نخواهد کرد و بایدن از اعلام عدم حضور ترامپ در مراسم تحلیف استقبال کرده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 − 7 =


اخبار

سینما و هنر

جهان