تعلیق حساب کاربری ۲۰۰هزار چینی درتوئیتر

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۵-۳۰

توئیترو تظاهرات در هنگ کنگ

توئیتر که یکی از پلت فرم های بزرگ شبکه اجتماعی در جهان را داراست درماه مه و ژوئن سال جاری ۷۰ میلیون اکانت و حساب کاربری را که مشکوک تشخیص داده و خلاف مقررات این شبکه عمل می کردند، به حالت تعلیق درآورد.اخیرا نیز حساب کاربران چینی را به حالت تعلیق درآورده است.

تظاهرات در هنگ کنگ به عنوان بزرگترین چالش پیش روی شی جین پینگ، ریاست جمهوری چین پس از ۲۰۱۷  برآئرد شده است که از ماه ژوئن آغاز شده است و با وجود تدابیر امنیتی شدید و فشارهای حکومت چین همچنان ادامه دارد.

توئیتر و فیسبوک طی اطلاعیه‌ای اقدامات صورت گرفته از جانب دستگاه اجرایی هنگ کنگ  و پکن را  در راستای اختلال در موج اعتراضات و تضعیف تظاهرات  ارزیابی نموده و خنثی کردند.

تعلیق حساب کاربری  ۲۰۰هزار چینی در توئیتر

توئیتر عملیات را تحت حمایت چین ارزیابی نمود ۲۰۰ هزار اکانت متعلق به حکومت چین را به حالت تعلیق درآورد از نگاه مدیران توئیتر این اکانت‌ها بخشی از تلاش دولت چین برای تضعیف مشروعیت و مواضع سیاسی جنبش اعتراضی در هنگ کنگ بوده که همگی مسدود شده‌اند.

فیس‌بوک نیز هم زمان ۷ صفحه، ۳ گروه و ۵ اکانت دولتی چین را به دلیل رفتارغیرمعتبر مسدود کرد. تظاهرات گسترده با اعتراض به لایحه استرداد مهمان از هنگ کنگ به چین  شروع شد و به اعتقاد بسیاری از ناظران و تحلیل گران سیاسی این رویداد، مهم ترین بحران سیاسی در این منطقه نیمه خود گردان پس از پایان دوره استیلای بریتانیا در سال ۱۹۹۷ میلادی و پیوستن هنگ کنگ به جمهوری خلق چین محسوب می شود.

با فراگیر شدن بحران و مخالف‌های مردمی، دولت هنگ کنگ اقدام به عقب نشینی نمود و احرای لایحه قانونی استراداد مهمان از هنگ کنگ را تعلیق نمود.

                                                                                اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 − 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان