جواد کریمی قدوسی – درخواست تصویب خروج ایران از ان پی تی

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۰۱

توئیت عجیب عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس

 جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خواهان تصویب خروج ایران از ان پی تی از سوی مجلس شورای اسلامی شد. قدوسی  درپیامی توئیتری نوشته است «وقتش رسیده که کار را مجلس یازدهم تمام کند و زنجیری که هفت سال آقایان روحانی، ظریف، عراقچی و جریان نفوذ با اسم رمز برجام بر گردن امت اسلام انداختند تا ما را تسلیم نظام سلطه نمایند با خروج از NPT پاره و به این رنج پایان دهد.». کریمی قدوسی از جمله نمایندگان تندرو مجلس و از مخالفان سرسخت حسن روحانی و دولت وی به شمار می رود این درخواست در گذشته نیز بارها از سوی وی مطرح شد و  خواستار خروج ایران از ان پی تی شده بود. اما طرح این بحث در شرایط کنونی مهم تلقی می‌شود.

لغو ان پی تی در شرایط بی سامان کشور

خروج از ان پی تی یا معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای در اوضاع کنونی کشور به هیچ روی منطقی به نظر نمی رسد و بر تنش ها دامن می زند.دراوضاع فعلی کشور که تنش‌ها مین ایران و غرب بر سر برجام و پرونده هسته‌ای افزایش یافته است. شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین روز جمعه، ۳۰ خردادماه، قطعنامه توبیخی پیشنهادی سه کشور اروپایی درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران را تصویب کرده است.

هشدار ظریف به اروپا و شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی

تروئیکای اروپا نیز  پیش تر با ارائه قطعنامه‌ای به شورای حکام، از ایران خواسته بودند به جلوگیری از بازدید بازرسان آژانس از دو سایت هسته‌ای پایان داده و به طور کامل در این زمینه با آژانس همکاری کند.تصویب این قطعنامه با وجود مخالفت چین و روسیه ، اما در داخل کشور منتقدان دولت روحانی به جنبش افتاده و به تندی از برجام و دولت انتقاد کردند.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه پیش از صدور قطعنامه علیه ایران به اروپا و شورای حکام هشدار داد که این اتفاق امکان یافتن راه حل را نابود می‌کند.مخالفان دولت می‌گویند ایران دیگر باید برجام را کنار بگذارد و صنعت هسته‌ای را به حالت پیش از برجام باز گرداند.عده‌ای دیگر معتقدند اقدامات اروپا علیه ایران به معنای خروج کامل آن‌ها از برجام است در نتیجه باید ایران واکنش قاطعی داشته باشد و نه تنها از برجام بلکه از ان پی تی خارج شود. کریمی قدوسی در این دسته جای می‌گیرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 − 14 =


اخبار

سینما و هنر

جهان