مهدی نصیری – انتقاد تند مدیرمسئول سابق کیهان از رئیس حوزه

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۲۸

انتقاد تند مدیرمسئول سابق کیهان از آیت‌الله اعرافی

مهدی نصیری، مدیرمسئول سابق روزنامه کیهان پیش از حسین شریعتمداری در کانال تلگرامی خود به سخنان اخیر رئیس حوزه علمیه قم واکنش تندی نشان داد.  مهدی نصیری  سخنان اخیر آیت‌الله اعرافی را از مصادیق سخنان غلو شده و مبالغه‌آمیز دانسته است و مدعی شده مابه ازای عملی ما در قبال شعارها و ادعاهایمان برای عرضه به دنیا چیست؟

آیت‌الله علیرضا اعرافی، رئیس حوزه‌های علمیه کشور، عضو فقهای شورای نگهبان، امام‌جمعه قم و عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در چند روز اخیر گفته بود «حوزه باید پاسخ‌گوی هفت میلیارد بشر باشد؛ نمی‌توان بعد از تحولات جهان کار کرد؛ بلکه باید قبل از آن برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داد».

توئیت متفاوت نصیری در مورد مهدی بازرگان

نصیری را در حالی سلف حسین شریعتمداری می‌دانستند که به تازگی  مواضع متفاوتی از او دیده می‌شود. چندی پیش هم به مناسبت بیست‌وپنجمین سالروز درگذشت مهندس مهدی بازرگان، نخست‌وزیر دولت موقت انقلاب اسلامی و از پیشگامان روشنگری دینی در تاریخ معاصر، در اولین توییت خود اذعان کرد: «احساس می‌کنم در تمام این سال‌ها در نقد نظری و معرفتی او جانب انصاف را رعایت نکرده‌ایم».  وقتی هم اعتراضات اصولگرایان به او بابت این موضع‌گیری شدت گرفت، دوباره نوشت: «در مورد بازرگان بسیاری از ما انقلابیون، ناخشنودی خود را از مواضع سیاسی آن مرحوم به اصل دیانت و همه باورهای دینی او سرایت دادیم و من بر این باورم که دچار خطا و بی‌انصافی شدیم و از این بابت باید طلب عفو و مغفرت کنیم».

نقطه قوت اغلب مسئولان جمهوری اسلامی

انتقادمدیرمسئول سابق کیهان از رئیس حوزه

نصیری در ادامه  اظهارات خود افزود:«به نظرم نقطه قوت اغلب مسئولان جمهوری اسلامی به‌خصوص روحانیون و حوزویان آنها در فن خطابه و عبارت‌پردازی و بلیغ‌گویی، از جمله عوامل ضعف‌ها و کاستی‌ها در تمام سال‌های پس از انقلاب بوده است

چه آن‌که این توانایی، امر را بر آنان مشتبه کرده و احساس می‌کنند که با سخنانی و سخنرانی به‌خصوص وقتی به زیور طبع و پخش و نمایش در رسانه‌های مکتوب و صوتی و تصویری آراسته می‌شودمسائل و امور جامعه، تمشیت و حل‌وفصل و رضایت عامه جلب می‌شود، درحالی‌که واضح است وقتی در مقام حرف قوی و در مقام عمل ضعیف باشیم خود از اسباب تضعیف و ادبار ملک است».

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
20 − 12 =


اخبار

سینما و هنر

جهان