توربین های ساحلی – مشارکت اپل در ساخت بزرگترین توربین های ساحلی جهان

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۱۵
مشارکت اپل در ساخت بزرگترین توربین های ساحلی جهان

سرمایه گذاری جدید شرکت اپل

شرکت اپل به طور رسمی اعلام کرد قصد دارد سرمایه گذاری جدیدی روی بزرگ‌ترین توربین های ساحلی دنیا انجام دهد. این سرمایه گذاری در راستای تحقق این هدف که تولیدات اپل هیچ اثر منفی روی محیط زیست ندارند، صورت می پذیرد. این شرکت چند سالی است به صورت جدی روی این برنامه متمرکز شده است . تمامی شرکت های حاضر در زنجیره‌ی تأمین محصول این شرکت هم از این تصمیم پیروی می کنند. این سرمایه گذاری در کشور دانمارک انجام می شود و انرژی حاصل ‌از این توربین‌ها مستقیما به دیتاسنتر اپل در شهر ویبورگ دانمارک فرستاده می‌شود.

مشارکت اپل در ساخت بزرگترین توربین های ساحلی جهان

مشارکت اپل در ساخت بزرگترین توربین های ساحلی جهان

تولید دو مورد از بزرگ‌ترین توربین های ساحلی بادی دنیا

این نوع از توربین ها تأمین‌کننده‌ انرژی پاک و تجدیدپذیر هستند؛ بنابراین دقیقا اپل را در رسیدن به هدفش پیش خواهند راند. هدف اصلی این شرکت تبدیل‌شدن به شرکت کربن خنثی تا سال ۲۰۳۰ است.

این توربین ها که در نزدیکی شهر ایسبیرگ دانمارک مستقر شده اند، ۲۰۰ متر ارتفاع دارند. پیش بینی می شود آنها بتوانند سالیانه ۶۲ گیگاوات‌ ساعت انرژی تولید کنند. لازم به ذکر است این میزان انرژی می تواند نیروی مصرفی حدود بیست هزار خانه را فراهم آورد. البته این انرژی صرف دیتاسنتر اپل خواهد شد اما میزان مازاد آن نیز وارد شبکه برق کشور دانمارک می شود.

این پروژه در واقع آغازی برای سرمایه گذاری های بیشتر است. اپل قصد دارد با توجه به نتایج حاصل از این توربین های بادی ساحلی به سراغ توربین‌ های بادی دریایی قدرتمند برود.

انرژی پاک

تأمین‌کنندگان مختلف اپل در سراسر اروپا کم‌کم درحال روی آوردن به انرژی پاک هستند. از آن جمله می توان به شرکت آلمانی Varta اشاره کرد. این شرکت اعلام کرده قصد دارد تمامی تولیدات اپل را با ۱۰۰ درصد انرژی تجدیدپذیر انجام دهد. همچنین می توان از شرکت هلندی DSM Engineering Materials، شرکت سوئدی STMicroelectronics و شرکت بلژیکی Solvay هم در این زمینه نام برد. از سال ۲۰۱۵ تاکنون ۷۲ شرکت تولیدی در ۱۷ کشور دنیا به استفاده‌ ۱۰۰ درصدی از انرژی تجدیدپذیر برای تولید محصولات اپل روی آورده اند.

اگر تمامی شرکت های تامین کننده محصولات اپل این هدف را اجرا کنند، بیش از ۱۴٫۳ میلیون متریک تن کربن‌دی‌اکسید که سالانه وارد محیط زیست می شود، حذف می گردد. این میزان در واقع معادل خاموش شدن سالانه سه میلیون خودرو خواهد بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
22 − 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان