توزیع واکسن کرونا – آماده باش آمریکا برای توزیع واکسن احتمالی ویروس کرونا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۱۳

سناریوهای اعلام آماده باش ایالات متحده

توزیع واکسن احتمالی ویروس کرونا در اول ماه نوامبر (۱۱آبان‌ماه) در ایالات متحده اعلام شده است.  مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا به مقامات بخش سلامت عمومی سراسر ایالات متحده اعلام کرد که برای توزیع واکسن احتمالی ویروس کرونا در اول ماه نوامبر  آماده باشند. این مرکز همچنین سناریوهایی برای کمک به آمادگی ایالت‌ها برنامه‌ریزی کرده ‌است. این سناریوها جزییات توزیع دو واکسن کووید-۱۹ در شرایط احتمالی محدودیت واکسن‌ها را مشخص می‌کند.
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها به ایالت‌ها توصیه کرده که در بدو امر واکسن‌ها به چه افرادی تزریق شود. افرادی که پیش از همه واکسن دریافت می‌کنند، متخصصان بخش سلامت، کارکنانی که خدمات کلیدی ارایه می‌دهند، افراد حوزه امنیت ملی و ساکنان و کارکنان مراکز مراقبتی هستند.

آیا تا پایان اکتبر واکسن در دسترس خواهد بود؟

آماده باش آمریکا برای توزیع واکسن احتمالی ویروس کرونا

در سندی که به مقامات سلامت عمومی شهرها و ایالت‌ها ارسال شده آمده است: «این سناریوها برای پشتیبانی از برنامه‌های حوزه قضایی، فدرال و برنامه‌های شراکتی طراحی شده اما هنوز فرضی محسوب می‌شود». این سندها به معنای آن نیست که لزوما تا پایان اکتبر واکسن در دسترس خواهد بود.
سال‌هاست که برنامه‌ریزی مقابله با همه‌گیری به این صورت است که در حالی‌که دانشمندان بر روی واکسن کار می‌کنند،‌ دولت فدرال باید شبکه توزیع را آماده کند. دولت ترامپ تاکید کرد که این کار را انجام می‌دهد. شرکت‌های تولید کننده واکسن‌ها در حال افزایش تولید خود هستند تا در صورت یافتن یک یا چند مورد بی‌خطر و موثر، بلافاصله آن را در معرض استفاده عموم بگذارند.

هفته گذشته، دکتر آنتونی فاوچی، مشاور ارشد ترامپ در امور سلامت و استفان هان ، رئیس سازمان غذا و داروی آمریکا در مصاحبه‌های جداگانه گفته‌اند که واکسن کرونا ممکن است قبل از تکمیل آزمایش‌های بالینی در دسترس برخی گروه‌ها قرار بگیرند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
22 − 17 =


اخبار

سینما و هنر

جهان