توطئه غربی به روش صدر اسلام

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۵-۱۵

توطئه آمریکا

توطئه جدید ایلات متحده علیه ایران در منطقه خلیج فارس به نظر مشابه انچه در صدر اسلام کفار برای قتل پیامبر در سر می پروراندند، باشد. توطئه اقدام چند ملیتی برای رسیدن به هدف نهایی.

به نظر میرسد ناکارامدی امریکا در منزوی ساختن ایران و شکست در پروژه نفت کش ها سبب شده تا ترامپ و هم پیمانان وی در منطقه در پی یک توطئه جدید باشند. ترامپ در تلاش است تا یک ائتلاف نظامی در منطقه خلیج فارس برای به اصطلاح تامین امنیت نفتکش ها در منطقه ایجاد نمایند. تا کنون کشورهای مختلفی امادگی خود برای حضور در این ائتلاف را اعلام کرده اند.

اما پشت پرده چه خبر است، با کمی درنگ بر روی این مسئله می توان دریافت ترامپ به دنبال ایجاد یک جنگ تمام عیار در منطقه می باشد و با توجه به اینکه این کشور توان اغاز یک رویارویی نظامی دیگر در منطقه را ندارد، در تلاش است تا سایر کشور ها را در باتلاق جنگ خلیج فارس گرفتار نماید.

توطئه ای که جریان نقشه قتل پیامبر توسط چندین قبیله را به ما یاداوری می کند. ولی به نظر ترامپ فراموش کرده که همیشه دستی فرای دست های پشت پرده می باشد.

موافقت ها و مخالفت ها

تا کنون کشورهای عربی منطقه منجمله عربستان و امارات و همچنین کشور هایی همچون بریتانیا جزو کشورهایی می باشند که رسما اعلام آمادگی برای حضور نظامی در این ائتلاف را نموده اند. انگلستان دیروز رسما اعلام کرد در این ائتلاف نظامی که به منظور تضمین امنیت کشتیرانی تجاری در منطقه خلیج فارس شکل خواهد گرفت آماده همکاری با کشور آمریکا می باشد.

این ائتلاف مخالفانی هم داشته است. وزیر امور خارجه کشور المان، تاکید کرد که این کشور قصد شرکت در یک ائتلاف دریایی بین المللی به رهبری آمریکا را ندارد. وی بیان داشت که این کشور درخواست راه اندازی یک ائتلاف اروپایی به منظور تضمین امنیت کشتیرانی در منطقه را دارد. پیش از این نیز کشورهایی مثل ژاپن، کره جنوبی نیز به مخالفت برخواستند.

امید است مسئولین کشور نسبت به این توطئه آگاه بوده و اقدامات لازم و قاطع بیش از هرگونه رویا رویی نظامی را انجام دهند.

اندیشمند

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 − 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان