محمدجواد ظریف – نقد پیروی کشورها از تحریم‌های غیرقانونی آمریکا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۱۰

توئیت جدید محمد جواد ظریف

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان از تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه آمریکا که مانع مقابله مؤثر ایران با شیوع ویروس «کووید ۱۹» شده است انتقاد کرد. محمدجواد ظریف از کشورهای دیگر خواست از واشنگتن تبعیت نکنند. ظریف در صفحه توئیتر خود نوشت: « آمریکا از خرابکاری و ترور، به تحمیل جنگ اقتصادی و تروریسم اقتصادی بر ایرانی‌ها و تروریسم پزشکی در بحبوحه شیوع کووید ۱۹ در ایران رسیده است».

وی همچنین افزود: «این حتی از آنچه که در میدان نبرد مجاز است نیز فراتر است».محمدجواد ظریف، رئیس دستگاه دیپلماسی ایران در حالی که کشورهای تبعیت‌کننده از تحریم‌های آمریکا را مورد خطاب قرار داد گفت: «کمک به جنایات جنگی را متوقف کنید. پیروی از تحریم‌های غیر قانونی و غیراخلاقی آمریکا را متوقف کنید»

توئیت محمدجواد ظریف – وزیر امور خارجه

ظریف پیشتر هم با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا، افراد بی‌گناه را در ایران به کام مرگ می‌کشاند، از کشورهای مختلف خواست به پویش نادیده گرفتن  و عدم پیروی از تحریم‌های آمریکا علیه ایران ملحق شوند.

تروریسم اقتصادی و بهداشتی آمریکا علیه ملت ایران

محمد جواد ظریف در توئیت خود نوشت:

«در هنگامه شیوع کرونا، ایالات متحده از خرابکاری و آدم‌کشی پا را فراتر گذاشته و جنگ اقتصادی، تروریسم اقتصادی و تروریسم بهداشتی علیه ایرانیان راه انداخته است. این کار حتی فراتر از اقدامات مجاز در صحنه جنگ است. معاونت در جنایات جنگی را متوقف کنید! پیروی از تحریم‌های غیراخلاقی و غیرقانونی ایالات متحده را متوقف کنید»

ظریف چند روز گذشته نیز در صفحه توییتر خود نوشت: «کرونا در حال تحمیل خسارت گسترده و سنگین به دنیاست و هیچ کشوری در امان نیست. حتی بزرگ‌ترین اقتصاد دنیا به کمک کشورهای دیگر در مبارزه با این همه‌گیری نیاز دارد. با این حال، از متوقف کردن تروریسم اقتصادی علیه ایران سر باز می‌زند. آیا ایالات متحده به دنبال یک «همه‌گیری بی‌پایان» است؟ رعایت نکردن تحریم‌های قلدر، یک ضرورت اخلاقی است.»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
16 − 13 =


اخبار

سینما و هنر

جهان