توقف فروش – فروش بلیت کنسرت ۴ هنرمند متوقف شد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۰۹

اولین کنسرت ها در دوران کرونا

روز گذشته در خبری از فروش بلیت برای کنسرت امید حاجیلی به عنوان اولین کنسرت دوران کرونا گفتیم. امروز خبر توقف فروش بلیت این اجرا و اجراهای سه خواننده دیگر منتشر شده است. افزایش فاحش قیمت بلیت ها باعث ایجاد جنجال زادی در فضای مجازی شده بود. همین امر موجب شد تا بلیت های اجرای امید حاجیلی به بخش به زودی سامانه فروش بلیت منتقل شود. بلیت های کنسرت فرزاد فرزین، مهدی احمدوند و محسن ابراهیم‌زاده هم که در همین بخش قرار داشت از سامانه حذف شده اند.

توقف فروش - فروش بلیت کنسرت 4 هنرمند متوقف شد

توقف فروش – فروش بلیت کنسرت ۴ هنرمند متوقف شد

توقف فروش بلیت های گران قیمت

محسن رجب پور مدر عامل مجمع صنفی تولیدکنندگان و تهیه‌کنندگان آثار شنیداری در این رابطه گفت: در هفته های گذشته با برگزار کنندگان کنسرت ها،نمایندگان سالن ها، مدیریت دفتر موسیقی وزارت ارشاد و تهیه‌کنندگان موسیقی جلساتی داشتیم. در این جلسات مقرر شد قیمت بلیت ها افزایش نداشته باشد. توافقی داشتیم که با توجه به اینکه نیمی از سالن باید خالی باشد، همان قدر اجاره بهای سالن هم کسر شود. البته لازم است ذکر کنم در این شرایط بد اقتصادی و با وجود گران شد همه چیز رای تهیه کنندگان و برگزار کنندگان، برگزاری این کنسرت ها هیچگونه توجیه اقتصادی ندارد. هدف ما تنها شکسته شدن این فضای ساکت حاکم بر موسیقی و به حرکت در آمدن چرخ اقتصادی این حوزه بود. قرار هم تین بود که فعلا در شرایط کرونا افزایش قیمت رخ ندهد.

سوءتفاهم

اینمدیر صنفی در ادامه افزود: مدیر دفتر موسیقی وزارت ارشاد به دوستان قول دادند تا پس از دوران کرونا و محرم و صفر درباره افزایش قیمت ها جلسات دیگری داشته باشیم. گویا دوستان دچار سوءتفاهم شده و گمان کرده اند اجازه گران کردن بلیت ها را پیدا کرده اند!

امحسن رجب پور در پایان اضافه کرد: این روزها چرخ اقتصادی موسیقی تقریبا از حرکت ایستاده و گردش مالی این حوزه تقریبا صفر است. بسیاری از افراد فعال در این صنف اکنون بیکار شده اند. به طور کلی شرایط بسیار بدی در این صنعت حاکم است. به همین دلیل تصمیم بر عدم افزایش قیمت بلیت ها گرفته شده بود. این موضوع مجددا در زمان دیگری به بحث و بررسی گذاشته خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 − 13 =


اخبار

سینما و هنر

جهان