توقف موقت – مرحله نهایی تولید واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد متوقف شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۱۹

تعلیق مرحله نهایی آزمایش های دانشگاه آکسفورد

توقف موقت تولید واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد در پی بروز واکنش منفی در یکی از افراد مورد آزمایش اعلام شد. ۹ شرکت بزرگ تولیدکننده دارو  در تولید واکسن ویروس کرونا ضوابط علمی و اخلاقی را در اولویت قرار داده اند. شرکت داروسازی آسترا زنکا که با دانشگاه آکسفورد در تولید واکسن همکاری می‌کند توقف آزمایش‌ها را بر اساس روال طبیعی این گونه تحقیقات عنوان کرده است.

مرحله اول و دوم تولید واکسن آزمایش‌های دانشگاه آکسفورد همراه با موفقیت بوده است. در مرحله سوم و نهایی، واکسن مورد آزمایش به سی هزار نفر در آمریکا، بریتانیا، برزیل و آفریقای جنوبی تزریق می‌شود. همزمان با توقف موقت آزمایش ها، تحقیقات مستقلی درباره ایمنی واکسن مورد آزمایش انجام می‌گیرد تا درباره ادامه یا توقف کامل این تحقیقات تصمیم گیری شود. به گفته کارشناسان هرگاه در آزمایش‌های تولید واکسن یکی از افراد مورد آزمایش به علت ناشناخته‌ای بیمار شود، آزمایش را تا مشخص شدن علت بیماری متوقف می‌کنند.

آزمایش‌ها به زودی از سرگرفته می‌شود؟

این بار دومی است که آزمایش دانشگاه آکسفورد متوقف شده است و با توجه به وخیم نبودن حال فرد بیمار که ساکن بریتانیاست، پیش بینی می‌شود این آزمایش‌ها به زودی از سرگرفته شود. دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا وعده است تا واکسن ویروس کرونا تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری این کشور که سیزدهم آبان، سوم نوامبر برگزار می‌شود، تولید شود.

توقف موقت – مرحله نهایی تولید واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد متوقف شد

این سخنان نگرانی‌ها را درباره در اولویت قرار گرفتن منافع سیاسی در تولید واکسن ویروس کرونا افزایش داده است. نه شرکت عمده تولیدکننده دارو سه شنبه در میثاقی تاریخی اعلام کردند که در تولید واکسن ویروس از استاندارد‌های علمی و اخلاقی پیروی کنند. علاوه بر آسترا زنکا، شرکت‌های جانسون اند جانسون، بیونتک، گلاکسو اسمیت کلاین، فایزر، مرک، مادرنا، سانوفی و نوواواکس از امضا کنندگان این میثاق هستند. طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی حدود ۱۸۰ واکسن آزمایشی در سراسر جهان مورد آزمایش قرار دارند، اما تاکنون تحقیقات بالینی هیچ کدام از آن‌ها کامل نشده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
9 + 11 =


اخبار

سینما و هنر

جهان