توقیف محموله نفتی – آمریکا مدعی توقیف یک محموله نفتی ایران شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۰۸

 توقیف یک محموله نفتی ایران

آمریکا در راستای توقیف محموله نفتی با حدود دو میلیون بشکه ضمن تصور این که متعلق به ایران است تلاش می کند. طبق برخی گزارش ها، این محموله نفتی پس از این که وزارت دادگستری آمریکا فرمان توقیف آن را صادر کرد، در کشتی آکیلیاس با پرچم لیبریا به سمت آمریکا حرکت می کند.
این دستور پیش از روی کار آمدن جو بایدن، رییس جمهور جدید آمریکا در ۲۰ ژانویه صادر شد.  در زمانی که واشنگتن در دوران ترامپ، تحریم‌ها علیه فروش نفت ایران را تشدید کرد.

مقصد کشتی آکیلیاس

شرکت «کپیتال شیپ منیجمنت»، مالک یونانی آکیلیاس به مقامات آمریکایی درباره این که احتمالا محموله این کشتی نفت ایران است گزارش داده بود ولیکن در ابتدا تصور می کرد متعلق به عراق است. طبق اسناد کشتی آکیلیاس، این کشتی کاملا پر بوده و حامل بیش از دو میلیون بشکه نفت است.

توقیف محموله نفتی ایران - آمریکا مدعی توقیف یک محموله نفتی ایران شد

آمریکا مدعی توقیف یک محموله نفتی ایران شد

کشتی آکیلیاس که از نوع VLCC است، محموله نفتی را از کشتی دیگری در بندر فجیریه امارات متحده عربی در نوامبر دریافت کرده است.

طبق اسناد کشتیرانی، قرار بود آکیلیاس به سمت مسقط، پایتخت عمان حرکت کند. طبق آمار گردآوری شده، سیستم ردیابی این کشتی از اول تا ۱۳ ژانویه که نزدیک آفریقای جنوبی حرکت می کرد، خاموش بود. این کشتی اکنون در حال عبور از جنوب اقیانوس آتلانتیک است.

آمریکا پیش از این هم تلاش کرده بود نفت ایرانی را توقیف کند و سال گذشته کشتی هایی را رهگیری کرده بود که مدعی بود حامل بنزین ایران به مقصد ونزوئلا هستند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 + 20 =


اخبار

سینما و هنر

جهان