توله ببر ها سبب پلمپ باغ وحش می شوند

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۵-۲۸

توله ببر های تلف شده احتمالا سبب پلمپ باغ وحش وکیل آباد مشهد شوند!

توله ببر های تازه متولد شده که تعدادشان به بیش از ۶ عدد میرسید، کمی پس از تولد مردند. این اتفاق که خردادماه سال جاری و در باغ وحش وکیل آباد مشهد رخ داد سبب ورود دستان عمومی و انقلاب خراسان رضوی جهت بررسی علت این اتفاق شد.

بدین منظور یک کمیته حقیقت یاب برای بررسی علت مرگ توله ببر ها تشکیل شد تا حقیقت مشخص شود. و در صورت محرز بودن جرم و قصور باغ وحش و مالکان آن، مطابق ماده ۶۹۷ قانون مجازات اسلامی با عاملین مرگ این توله ببر ها برخورد خواهد شد.

اعتراض محیط زیست

همتی مدیر کل حفاظت محیط زیست دیروز طی واکنشی به این اتفاق اعلام کرد، باغ‌وحش وکیل آباد مشهد جواز فعالیت نداشته و از سال گذشته مشکلات زیادی در این باغ وحش وجود داشته است.

وی همچنین افزود برای استانداردسازی مجموعه و عمل به آیین نامه های اجرایی این سازمان مهلت یک ساله به مالکین این باغ وحش داده شده بود که هیچ تغییری در نواقص و رفع مشکلات دیده نمیشود.

به همین دلیل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی از دادستان عمومی و انقلاب خراسان رضوی خواست تا این باغ وحش را بدون ارائه مهلت و فرصت بیشتر هرچه سریعتر پلمپ نماید.

با این حال بهشتی، معاون دادستان به خبرنگاران گفته است درصورتی که با دادن مهلتی متناسب به مدیریت باغ وحش مشهد و طبق زمانبندی نواقص مجود رفع شود اجرای پلمپ از دستور خارج خواهد شد.

مالک باغ وحش وکیل آباد مشهد درباره این اتفاق گفته است که تلف شدن توله ببر حین زایمان اتفاق نادری نبوده و در محیط خارج از باغ وحش نیز مرسوم است که ببر مادر به هنگام زایمان توله های خود را ازبین می برد.

مالک باغ وحش مشهد: ۷ توله ببر هنگام زایمان تلف شدند، اتفاق نادری نیست. حال باید دید برای جلوگیری از وقوع چنین اتفاقاتی چه تدابیری از سوی مسئولین اخذ خواهد شد.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 + 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان