تولید تلفن همراه – الجی در ایران تلفن همراه هوشمند تولید خواهد کرد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۲۱
تولید تلفن همراه - الجی در ایران تلفن همراه هوشمند تولید خواهد کرد

 ایجاد ثبات در بازار

معاون وزیر ارتباطات به تازگی در رابطه با شرکت‌های تولید تلفن همراه ایرانی و نحوه ارائه تسهیلات جهت عرضه تلفن هوشمند ایرانی توسط اپراتورها، توضیحاتی ارائه کرده است. ستار هاشمی در این رابطه گفت: برای رفع نیاز بازار و همچنین ممانعت از قاچاق تلفن های همراه برنامه هایی در نظر گرفته شده است. طرح رجیستری کمک فراوانی به جلوگیری از ورود کالای قاچاق کرده و میزان قاچاق از ۱۵ به ۵ درصد رسیده است.

تولید تلفن همراه - الجی در ایران تلفن همراه هوشمند تولید خواهد کرد

الجی در ایران تلفن همراه هوشمند تولید خواهد کرد

تولید تلفن همراه

برنامه بلند مدت وزارت ارتباطات تولید محصول است. به این منظور همکاری خوبی با شرکت های داخلی صورت گرفته است. منابع مالی مناسب و خوبی هم از بانک مرکزی دریافت شده است. اما متاسفانه به دلیل نوسانات فراوان ارز در کشور سرمایه گذاران به این حیطه ورود نمی کنند.

آقای هاشمی با اشاره به آمادگی شرکت های ایرانی برای تولید موبایل ادامه داد: ۶ شرکت داخلی در حال حاضر توان تولید دارد. شرکت‌های ال‌جی، جی‌پلاس، مجموعه ارگ جدید بم، انارستان، صاایران و اُرُد شرکت هایی هستند که توان تولید دارند و باید از ظرفیت آنها استفاده گردد.

ورود الجی به بازار ایران

شرکت الجی از سال گذشته به طور جدی برای تولید وارد ایران شده است. در حال حاضر هم این شرکت مشغول فعالیت است. جی پلاس نیز در حال تهیه تدارکات تولید است. شرکت انارستان در تولید تبلت تا کنون موفق عمل کرده است و در حال راه اندازی خط تولید تلفن همراه است. صاایران که از باسابقه ترین های این حوزه است نیز به دنبال شروع مجدد است. شرکت اُرُد در پاکدشت هم در زمینه تولید قطعات فعالیت می‌کند.

معاون وزیر ارتباطات در پایان گفت: اگر مشکلات ارزی در کشور وجود نداشت، تا به امروز حداقل دو خط تولید تلفن هوشمند در کشور راه اندازی شده بود. اما طبق تصمیم گیری ها قرار شده تا سال ۱۴۰۴ نزدیک به ۲۰ درصد نیاز بازار تلفن همراه در کشور توسط شرکت‌های داخلی تامین گردد. برنامه ریزی ها بر این اساس است که از سال آینده هم بیش از ۲ میلیون تلفن هوشمند در کشور تولید شود. امید داریم تا پایان امسال هم حدود ۴۰۰ هزار دستگاه تلفن همراه در کشور تولید نماییم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 + 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان