تویوتا لونارکروزر – خودروی جدید تویوتا برای ماه و مریخ

  • توسط اعرابی
  • ۱۴۰۰-۱۱-۱۰

ساخت خودرویی برای کاوش در فضا

تویوتا لونارکروزر نام محصول جدید شرکت خودروسازی ژاپنی تویوتا است که قرار است به گونه طراحی و توسعه یابد که در دهه‌های آینده رانندگی روی سطح ماه و مریخ را امکان پذیر کند. شرکت خودروسازی ژاپنی با همکاری آژانس فضایی این کشور در نظر دارد با طراحی این خودرو، کاوش در سطح ماه را طراحی و توسعه دهد تا در سال ۲۰۴۰ به افرادی کمک کند که قرار است روی ماه و سپس مریخ زندگی کنند.

«تاکائو ساتو» سرپرست پروژه لونار کروزر در شرکت تویوتا موتور  در مورد اهداف این ماه نورد گفته است: ما فضا را به عنوان منطقه‌ای برای دگرگونی خود در هر قرن می‌بینیم. با رفتن به فضا، ممکن است بتوانیم ارتباطات راه دور و سایر فناوری‌هایی را توسعه دهیم که برای زندگی انسان‌ها ارزشمند هستند.

دورنمای فضایی لونارکروزر

تویوتا لونارکروزر - خودرو جدید تویوتا برای ماه و مریخ

تویوتا لونارکروزر – خودرو جدید تویوتا برای ماه و مریخ

لونارکروزر مانند یک خودرو معمولی طراحی نخواهد شد، بلکه از یک بازوی رباتیک پشتیبانی می‌کند که برای انجام کارهایی مانند بازرسی و نگهداری طراحی شده است. به گفته تویوتا این نام به خودرو شاسی بلند تویوتا لندکروزر اشاره دارد و بر اساس کیفیت، دوام و قابلیت اطمینان مورد انتظار آن‌ها از این ماه‌نورد و همچنین مفهومی که این شرکت برای مدت‌ها از خودروهای لندکروز داشته انتخاب شده است.

تویوتا و آژانس فضایی ژاپن اولین بار در ژوئن سال ۲۰۱۹ قرارداد کار روی یک ماه نورد سرنشین دار را امضا کردند و انتظار می‌رود تا این خودرو در اواخر دهه ۲۰۲۰ همزمان با بازگشت انسان به ماه وارد فضا شود و مدت طولانی‌تری را در سطح ماه خواهد بود تا بیشتر در آن کاوش کند.

در حالی که این خودرو توسط تویوتا توسعه پیدا می‌کند بازوی رباتیک آن توسط شرکت Gitai Japan Inc آماده می‌شود. «شو ناکانوسه» مدیر عامل این شرکت ادعا دارد که چالش پرتاب به فضا اساسا برطرف شده است، اما کار در فضا خطرات بسیار زیادی برای فضانوردان به همراه دارد و ربات‌ها در این زمینه به کمک آن‌ها خواهند آمد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
1 + 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان