ثبت نام مسکن ملی آغاز شد

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۱۶

ثبت نام مسکن ملی آغاز شد.

ثبت نام مسکن ملی یا همان طرح ملی مسکن آغاز شد. این خبر را وزیر راه و سهرسازی در جمع خبرنگاران بیان کرد و گفت سه روش برای افراد واجد شرایط ایجاد شده است که به زودی اعلام می شود.

اسلامی وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران همچنین افزود، زمانی که اجرای پروژه ها قدری پیش رفت آغاز ثبت نام در تمامی استان های کشور عملی خواهد شد. وی همچنین ادامه داد یکی از شروط اصلی جهت ثبت نام عدم استفاده فرد متقاضی از تسهیلات خرید زمین و مسکن می باشد.

وی ادامه داد در واقع افرادی که فرم ج آنها سبز باشد، می توانند از این طرح بهرهمند شده و جهت صاحب خانه شدن ثبت نام مسکن خود را آغاز نمایند.

طرح ملی مسکن

دولت دوازدهم در نظر دارد در راستای امکان خرید مسکن توسط قشر پایین جامعه اقدام به ساخت بیش از ۲۰۰۰۰۰ مسکن در هر استان نمایند. در راستای همین منظور طراحی و ساخت حدود چهارصد هزار خانه در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت است.

دولت آقای روحانی پیش از اینکه بخواهد طرح مسکن ملی را آغاز نماید سعی بر این دارد تا هرچه سریع تر مسکن مهر دولت احمدی نژاد را به اتمام رساند. در همین راستا در شهرهای کوچک بنیاد مسکن، در شهرهای جدید شرکت عمران و در شهرهای بزرگ سازمان ملی زمین و مسکن در تلاش هستند تا ساختمان های نیمه ساخته مسکن مهر را به اتمام رسانده و تحویل دهند.

حال باید دید با این اقدامات دولت که در تلاش است تا قبل از پایان دوره چهار سال دولت دوازدهم آن را به اتمام رساند چه تاثیری بر اوضاع مریض مسکن کشور خواهد داشت. مسکنی که بعضی ها را یک شب به عرش رساند و بسیاری را بی خانمان و حاشیه نشین کرد.

اندیشمند

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 + 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان