ثروتمندترین فرد جهان – ایلان ماسک مهار نشدنی ترین قدرت انسانی 

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۲۰
ثروتمندترین فرد جهان - ایلان ماسک مهار نشدنی ترین قدرت انسانی 

مهار نشدنی ترین قدرت انسانی

از سال ۲۰۱۷ تا کنون جف بزوس مدیرعامل و بنیانگذار خرده‌فروشی آنلاین آمازون، به عنوان ثروتمندترین فرد جهان شناخته می شد. میزان دارایی او به حدی بود که رسیدن و گذر از ثروت او امری بسیار بعید می نمود. اما حالا او جای خود را به ایلان ماسکی داده که در سال ۲۰۲۰ جهشی باورنکردنی از لحاظ میزان دارایی داشته است. نکته جالب اینجاست که در کمتر از یک‌سال گذشته ثروت ایلان ماسک از ۲۷ میلیارد دلار به رقم خیره‌کننده ۱۸۵ میلیارد دلار رسید. درواقع ایلان ماسک در اوایل سال ۲۰۲۰ حتی در فهرست ۵۰ فرد ثروتمند جهان هم جایگاهی نداشت.

بلومبرگ گزارش کرده که سهام شرکت تسلا در سال گذشته ۷۴۰ درصد رشد داشته است. بسیاری معتقدند عبور از جف بزوس موقتی است؛ اما به احتمال بسیار زیاد، ایلان ماسک به زودی تبدیل به مهار نشدنی ترین قدرت انسانی خواهد شد.

ثروتمندترین فرد جهان - ایلان ماسک مهار نشدنی ترین قدرت انسانی 

ثروتمندترین فرد جهان – ایلان ماسک مهار نشدنی ترین قدرت انسانی

ثروتمندترین فرد جهان

تا پیش از این بزوس، با میزان دارایی ۱۸۴ میلیارد دلار ثروتمندترین فرد دنیا محسوب می‌شد؛ اما حالا که ثروت ایلان ماسک به ۱۸۵ میلیارد دلار رسیده، بنیانگذار شرکت تسلا توانسته لقب ثروتمندترین فرد دنیا را تصاحب کند. مدتی قبل خبری منتشر شد که ثروت ایلان ماسک از میزان دارای مارک زاکربرگ نیز عبور کرده و بنیانگذار دو شرکت موفق تسلا و اسپیس ایکس توانسته سومین فرد ثروتمند دنیا شود. در طی چند روز او باز هم یک رتبه بالاتر رفت و از بیل گیتس هم پیشی گرفت. به نظر می رسد موفقیت ایلان ماسک همچنان ادامه دارد و هرچند ارزش شرکت آمازون نسبت به تسلا بیش از دو برابر تخمین زده می‌شود؛ ماسک توانسته از نظر ثروت از جف بیزوس پیشی بگیرد. در واقع ارزش شرکت تسلا در حال حاضر ۷۶۰ میلیارد دلار و ارزش آمازون نیز نزدیک به ۱/۶ تریلیون دلار (۱،۶۰۰ میلیارد دلار) برآورد می‌شود.

تحلیلگران نسبت به افزایش میزان ارزش دو شرکت تسلا و اسپیس ایکس در آینده امیدوار هستند و انتظار می‌رود میزان ثروت ایلان ماسک در آینده نیز افزایش یابد. باید دید آیا ماسک می تواند همچنان به پیشرفت خود ادامه دهد یا بالاخره شیوع ویروس کرونا روی موفقیت های او هم اثرگذار خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
16 + 27 =


اخبار

سینما و هنر

جهان