ثروتمند شدن میلیاردرها

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۷-۰۱

ثروتمند شدن میلیاردرها

ثروت ۲۶ نفر از افراد میلیاردر، با مجموع دارایی سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون نفر برابر است. و باید دید که دلیلی برای ثروتمند شدن میلیاردرها وجود دارد.باتوجه به بحران های اقتصادی دارایی افراد ثروتمند بطور قابل توجهی افزایش یافته است. و ثروت افراد میلیاردر بین سال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸، ۲ برابر شده است. ای در حالی است که نیمی از مردم جهان روزانه درامدی کمتر از پنج و نیم دلار دارند.

ثروتمندان در چند دهه گذشته از پرداخت مالیات معاف هستند و از افزایش ثروت خود سرخوش هستند. در حالی که کارگران بطور یکسان مالیات پرداخت میکنند. هنگامی که دولت مالیات کمتر از ثروتمندان میگیرند. و در مقابل خدمات بهداشت و آموزش کمتری دارد. و این باعث فقر و نابرابری می شود .کاهش خدمات عمومی بشتر زنان  و دختران را تحت تاثیر قرار می دهد. و در نتیجه کاهش خدمات ممکن است زنان و دختران روی به کارهای بدون دستمزد روی آورند.

این کاهش خدمات عمومی باعث می شود در بعضی از کشورها کسری بودجه به طور همیشگی وجود داشته باشد. یا به بخش خصوص واگذار شود. که در این صورت افراد فقر امکان استفاده از آن را نداشته باشند. بنابراین خدمات بهداشتی و آموزشی تبدیل به کالایی لوکس می شود که تنها ثروتمندان از آن استفاده میکنند.

شکاف بین فقیر و ثروتمند

شکافی که بین فقیر و ثروتمند وجود دارد فقط درآمد وثروت نیست. در پژوهشی مشخص شد که این شکاف باعث افزایش طول عمر ثروتمندان می شود. این در حالی است که افراد دیگر برای گذران زندگی تلاش و تقلای زیادی میکنند و این باعث کاهش طول عمرشان می شود . دفتر پاسخگویی دولت آمریکا بیان کرده است که میزان درآمد و ثروت با طول عمر رابطه مستقیم دارد.بیش از نیمی از مردم جهان  با جمعیت هفت میلیارد و نیم، با فقر دست و پنجه نرم میکنند. افرادی کمی وجود دارند که ثروتی هنگفت و ده ها میلیارد دلاری دارند.  در فهرست افراد ثروتمند که توسط نشریه فوربس منتشر می شود. دوهزار و ۱۵۳ نفر از افراد ثروتمند در نقاط مختلف دنیا ذکر شده است.

بیماری اقتصاد

هر ساله به تعداد افراد میلیاردر اضافه می شود و در مقابل افرادی هم فقیرتر می شوند. و این نشانگر بیماری اقتصاد است تا رونق و پویایی اقتصاد.نظام سرمایه گذاری بیان کرده است که در جریان بازار آزاد هرکس به میزان توانایی و استعداد خودش بهره می برد. اما این ادعا با چالش روبه رو است. و باید توجه کرد که شکاف بین ثروتمند و فقیر، باعث عدم مبارزه با فقر و آسیب جدی به بنیان های اقتصادی و خشم عمومی می شود .
منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
2 + 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان