جایزه تحقیقات کاربردی – دو محقق ایرانی، برندگان جایزه تحقیقات کاربردی آمریکا

  • توسط اعرابی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۱۱

 برندگان مشترک جایزه تحقیقات کاربردی شورای دانشگاهی

جایزه تحقیقات کاربردی شورای دانشگاهی منابع آب آمریکا به دو محقق ایرانی رسید. دکتر علی میرچی، استادیار دانشگاه ایالتی اوکلاهما و دکتر امیر حق وردی، استادیار دانشگاه کالیفرنیا در ریورساید، برندگان مشترک جایزه تحقیقات کاربردی در رده محققین جوان این سازمان در سال ۲۰۲۱ هستند.

شورای دانشگاهی منابع آب (UCOWR) یک سازمان علمی متشکل از دانشگاه های امریکاست که در رشته های متنوع منابع آب تحقیق می‌کنند. این سازمان جوایز سالانه‌ای را در ۹ بخش مختلف اعطا می‌کند که معمولا هر ساله یکی، دو محقق ایرانی تبار نیز در بین برندگان این جوایز حضور دارند.

جایزه تحقیقات کاربردی - دو محقق ایرانی، برندگان مشترک جایزه تحقیقات کاربردی آمریکا

دو محقق ایرانی، برندگان مشترک جایزه تحقیقات کاربردی آمریکا

دکتر میرچی این جایزه را به سبب مدل‌سازی تأثیر تغییرات آب و هوایی بر وضعیت منابع آب و اصلاحات ضروری در مدیریت منابع آب برای سازگاری با تغییرات آب و هوایی دریافت می‌کند.

دکتر حق وردی هم این جایزه را به سبب تحقیقات ارزشمند در زمینه مدیریت پایدار منابع آبی در کشاورزی و آبیاری فضاهای شهری و کشاورزی دریافت می‌کند.

شورای دانشگاهی منابع آب (UCOWR)  سازمان علمی متشکل از دانشگاه های امریکاست که در رشته های متنوع منابع آب تحقیق می‌کنند. این سازمان جوایز سالانه‌ای را در ۹ بخش مختلف اعطا می‌کند که معمولا هر ساله یکی، دو محقق ایرانی تبار نیز در بین برندگان این جوایز حضور دارند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
15 + 5 =


اخبار

سینما و هنر

جهان