جایزه ویژه استکهلم پیمان معادی – اسب برنزی

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۷-۲۴

جایزه ویژه استکهلم پیمان معادی

جایزه ویژه استکهلم پیمان معادی در دستان او قرار گرفت. در جشنواره ای در کشور سوئد شهر استکهلم برگزار شد. جایزه یک عمر دستاورد هنری به پیمان معادی تعلق گرفت.
در متن گزارش این جشنواره آمده است: شروع پر درخشش و بین المللی پیمان معادی در سال ۲۰۱۱  برای فیلم جدایی نادر از سیمین ساخته اصغر فرهادی است. او به دلیل ویژگی منحصر به فرد بر پرده سینما حضور پیدا کرد. . از تعصبات و مرزها عبور کرد و به این جشنواره مهم رسید. و توانست مهمترین جایزه این رویداد هنری، که با عنوان اسب برنزی است، متعلق به خود کند. او در نمایش فیلم متری شش و نیم در مراسم فرش قرمز این جایزه را دریافت کرد.

انگیزه های ارائه جایزه

انگیزه‌های بسیاری  برای ارائه جایزه  دستاورد استکهلم به پیمان معادی است؛ بازیگری برای کشور ایران با جذابیت  مردمی و بازی ها و نقش افرینی هایی در حد و کلاسی المللی است.

او بینش و بصیرت و برداشت های نیرومندی از نقش های خود دارد. و این باعث می شود برای مخاطب دریچه ای باز شود تا فراتر از پرده سینما برود.

اولین بار است که جایزه مهم اسب برنزی به پیمان معادی پرطرفدار ترین ستارگان سینمای ایران،  از بازیگران خارج از اروپا و آمریکا تعلق گرفته است.

کارنامه هنری

پیمان معادی برای فیلم های درباره الی و جدایی نادر از سیمین هر دو به ساخته اصغر فرهادی به اوج خود رسید.
همچنین او در چند فیلم آمریکایی نیز ایفای نقش کرده است. در فیلم کمپ ایکس ری در سال ۲۰۱۴ که با کریستین استوارت قرار گرفت. این فیلم در جشنواره‌ بین‌المللی فیلم استکهلم در سال ۲۰۱۴ به نمایش در آمد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
15 − 11 =


اخبار

سینما و هنر

جهان