آخرین مهلت بخشش جرائم رانندگی

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۵-۲۲

میزان جرائم رانندگی در سال ۹۸

طبق گزارش‌های صورت گرفته، میزان جرائم رانندگی در سال ۹۸ در لایحه بودجه امسال بالغ بر ۴ هزار میلیارد تومان برآورد شده است. این در آمد در قسمت واگذاری دارایی های سرمایه‌ای و واگذاری دارایی های لایحه بودجه ۹۸ قرارداده شده است.

شهرداری تهران

بر اساس قانون راهنمایی و رانندگی که در سال ۸۹ در مجلس تصویت گردید حدودا ۶۰ درصد جرائم واصولی در محدوده شهرها به نسبت ۷۰ درصد و ۳۰ درصد به ترتیب به شهرداری‌ها  اختصاص می‌یابد، که بر این اساس در سال ۹۷ نیز از سهم ۱۷۲ میلیاردی شهرداری تهران در قانون بودجه، مبلغ  ۳۴ میلیارد تومان به شهرداری واریز شده است. در سال ۹۸ نیز این مبلغ به همین میزان برآورد شده است که در حال بررسی است.

طرح اقساطی جرائم خودروها

طبق طرح اقساطی جرائم خودروها، خودروهایی را که جرائم رانندگی آنها به بیش از یک میلیون تومان می‌رسد در وهله اول به دو دسته تقسیم می‌شوند:

  • خودروهایی که توقیف شده و در پارکینگ هستند
  • دسته دوم خودورهای توقیف نشده ودارای آزادای تردد

شرایط تقسیط خودروهای توقیف شده در پارکینگ

درخصوص خودروهایی که به دلیل خلاقی بالا توقیف شده و در پارکنیگ هستند، ستور صادر شده به این صورت است که مالک خودرو باید با مدارک هویتی و مالکیتی خودرو به ستاد ترخیصی که در پشت قبض پارکینگ درج شده رجوع نموده و فرایند ترخیص وسیله نقلیه خود را انجام دهد.

آخرین مهلت بخشش جرائم رانندگی

طبق گزارش های صورت گرفته طرح تقسیط جرایم رانندگی شامل همه وسایل نقلیه از جمله موتور سیکلت،‌خودورهای سبک، کامیون،‌اتوبوس و … است و به زودی آخرین مهلت بخشش جرائم رانندگی درسال ۹۸ ا در حال بررسی بوده که حدود تقریبی آن تا اواخر آذرماه  سال جاری برآورد شده است.

   اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
18 + 15 =


اخبار

سینما و هنر

جهان