جریمه اختلال در کلاب هاوس – اپراتورها برای اختلال در کلاب هاوس جریمه می شوند

  • توسط الهام امامی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۳۰
جریمه اختلال در کلاب هاوس - اپراتورها برای اختلال در کلاب هاوس جریمه می شوند

واکنش وزیر ارتباطات

جریمه اختلال در کلاب هاوس از سوی وزارت ارتباطات تعیین شد. از هفته گذشته شبکه اجتماعی جدید و پرطرفدار کلاب هاوس برای کاربران اپراتورهای ایرانسل و همراه اول دچار اشکال شده است. البته این اپراتورها ایجاد اختلال عامدانه را رد کرده و اعلام کردند حکم قضایی برای ایجاد اختلال روی این شبکه اجتماعی دریافت نکرده اند بنابراین این کار عمدی نیست. اما این مشکل همچنان ادامه دار بوده است.

سه روز بعد، وزیر ارتباطات به این موضوع واکنش نشان داده و از اپراتورهایی که کاربرانشان در این پلتفرم مشکل دارند، شکایت کرد. حالا با درخواست وزیر ارتباطات از هیئت‌دولت به‌دلیل ایجاد اختلال در این شبکه اجتماعی، جرایم سنگینی برای این اپراتورها در نظر گرفته شده است.

جریمه اختلال در کلاب هاوس - اپراتورها برای اختلال در کلاب هاوس جریمه می شوند

اپراتورها برای اختلال در کلاب هاوس جریمه می شوند

جریمه اختلال در کلاب هاوس

شب گذشته معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور، در توییتر نوشت: در پی اختلال عمدی برخی اپراتورها در ارتباطات اینترنتی کاربران و پس از دستور صریح رئیس‌جمهور، عصر امروز هیئت‌وزیران ضمن تأکید بر حق آزاد شهروندان در دسترسی به اطلاعات و خلاف‌برشمردن اقدامات اخیر اپراتورها، به پیشنهاد وزیر ارتباطات جرایم سنگینی برای این‌گونه تخلفات تصویب کرد.

در صورتی که اختلالات این شبکه اجتماعی طی یک هفته آینده برطرف نشود، اپراتورهای دارای اشکال، روزانه ۵۰ میلیارد تومان جریمه خواهند شد. اگر این اختلال ادامه دار شود و مشکل رفع نگردد، دو سال تعلیق از فروش و کاهش مدت پروانه برایشان در نظر گرفته می‌شود.

وزیر ارتباطات اعلام کرده این موضوع را پیگیری می کند و در گام اول سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با جمع‌آوری مستندات فنی اختلال ایجادشده را به اپراتورها اطلاع‌رسانی کرده است. آذری جهرمی ادامه داد: گام دوم اعمال جریمه بود و گام سوم هم تعلیق و کاهش مدت پروانه این اپراتورها خواهد بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
17 − 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان