• صفحه اصلی
  • >
  • خودرو
  • >
  • جریمه خودرو – خودروهای غیربومی ساکن تهران در صورت تردد جریمه‌ می‌شوند

جریمه خودرو – خودروهای غیربومی ساکن تهران در صورت تردد جریمه‌ می‌شوند

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۰۶

جریمه تردد خودروهای غیربومی ساکن تهران

در پی تعطیلی دو هفته ای در تهران مقرر گردید پلاک های غیرمی ساکن تهران در صورت تردد جریمه شوند البته این محدودیت شامل استان های قرمز و نارنجی نیز می گردد. با شیوع بیماری کرونا و بالا رفتن آمار مبتلایان و تلفات این بیماری در کشور، ستاد ملی مبارزه با کرونا تعطیلی دو هفته‌ای اصناف غیر ضروری را تصویب کرد و همچنین رئیس پلیس تهران وضعیت تردد خودروهای غیربومی ساکن تهران که در این شهر  تردد دارند را در تعطیلات دو هفته‌ای پایتخت تشریح کرد.

سردار حسین رحیمی درباره وضعیت تردد این خودروها در تعطیلی دو هفته‌ای و منع رفت و آمد آنها گفت: «رانندگان این خودروها باید دو هفته تحمل داشته باشند.» رئیس پلیس تهران بزرگ افزود: «به طور مثال وقتی که هزاران واحد صنفی را برای جلوگیری از شیوع بیماری و شیوع ویروس کرونا تعطیل می‌کنیم رانندگان اینگونه خودروها نیز باید کمک کنند تا مانع شیوع بیشتر این بیماری شویم.»

جریمه خودرو – خودروهای غیربومی ساکن تهران در صورت تردد جریمه‌ می‌شوند

وی یادآور شد: «خودروهای غیربومی ساکن تهران در صورت تردد در پایتخت جریمه می‌شوند و نرم افزار به نحوی طراحی شده که آنها را نیز اعمال قانون می‌کند.»

در شهرهایی که قرمز و نارنجی اعلام می‌شود فقط کسانی که پلاک بومی آن شهر را دارند اجازه تردد دارند و بقیه اجازه ورود به آن شهرها را . ندارند. همچنین جلسه شورای عالی ترافیک کشور  بررسی و برنامه‌ریزی تمهیدات ممکن بیش از پیش در حمل و نقل عمومی درون شهری برای مبارزه با کرونا را در دستور کار دارد.

کاهش تردد شبانه در تهران

سردار حسین رحیمی در حاشیه سی و نهمین طرح رعد پلیس پیشگیری پایتخت در گفت وگوی خبری با اشاره به اجرای محدودیت‌های هوشمند کرونایی در سراسر کشور اظهار داشت: به غیر از پلیس، هیچ فرد یا نهادی نمی‌تواند خودروها را جریمه کند و به غیر از پلیس هم هیچکس نمی‌تواند آماری در این خصوص ارائه دهد.

رئیس پلیس پایتخت گفت: بیش از ۹۵ درصد از اصناف در این طرح همکاری کرده‌اند و برخی از اصناف که کار ضروری دارند برای لحظه‌ای به مغازه خود مراجعه کرده و مجدداً مغازه را می‌بندند. وی گفت: بر اساس اعلام پلیس راهور پایتخت، ترددها در شب از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح ۷۶ درصد کاهش داشته و در روزها هم بالغ بر ۳۰ تا ۵۰ درصد کاهش تردد داشته‌ایم.

رئیس پلیس پایتخت گفت: مردم اگر تخلفی را دیدند می‌توانند علاوه بر شماره ۱۹۰ که مربوط به وزارت بهداشت است، با سامانه ۱۱۰ هم تماس بگیرند و موارد تخلف را اعلام کنند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 + 21 =


اخبار

سینما و هنر

جهان