جزیره جیجو – معرفی جزیره زیبای جیجو در کره جنوبی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۱۱
جزیره جیجو - معرفی جزیره زیبای جیجو در کره جنوبی

جاذبه بی نظیر گردشگری در کره جنوبی

جزیره جیجو یک جزیره آتشفشانی در جنوب غربی کشور کره جنوبی است. این جزیره یکی از عجایب هفتگانه طبیعی جهان به شمار می آید. در گذشته به دلیل فاصله دور از کره و عدم دسترسی از این مکان برای تبعید مجرمان و خیانتکاران استفاده می شده است. تنها راه ارتباطی به این محل، استفاده از قایق بوده است. اما امروزه این محل به یک مکان تفریحی و زیبا تبدیل شده که هر ساله تعداد بسیار زیادی گردشگر از سراسر جهان برای بازدید از آن به کره جنوبی سفر می کنند. این جزیره در سال ۲۰۰۷ به عنوان یک میراث طبیعی در یونسکو به ثبت رسیده است.

جزیره جیجو - معرفی جزیره زیبای جیجو در کره جنوبی

جزیره جیجو – معرفی جزیره زیبای جیجو در کره جنوبی

ویژگی های جزیره جیجو

پوشش گیاهی منحصر به فرد با گیاهان بومی، حیات جانوری خاص، صخره های جذاب پدربزرگ (بیش از ۳۰۰ سال پیش مردم این منطقه برای ترساندن مهاجمان، سنگ‌های کنده‌ کاری شده ی سفید و سیاهی به نام مجسمه‌ های عظیم فالیک یا صخره‌های پدربزرگ را ساختند که امروزه فقط ۴۵ مجسمه از آن ها باقی مانده است.) و غار مانجانگل را می توان نام برد. این غار یکی از جاذبه های مهم جزیره است که چندین پدیده‌ی زمین شناسی در آن دیده می شود و مساحت آن ۸ کیلومتر است.

برای رسیدن به داخل غار نیاز است تا یک پیاده روی یکساعته در راهی وحشتناک انجام داد. همچنین سواحل شگفت انگیز این جزیره نیز بسیار دیدنی هستند. صخره های ساختگی، حرکت شن های ساحلی، هتل های زیبا، دریای بی نظیر، قایق های پدالی و… همه و همه خاطره ای رویایی از سفر به این منطقه برای بازدید کنندگان به جا خواهند گذاشت.

سایر جذابیت ها

اگر به این ناحیه سفر کردید حتما سوپ خارپشت دریایی و جلبک دریایی را امتحان کنید. این یک غذای خاطره انگیز برای شما خواهد بود. از آب معدنی این ناحیه که خواص درمانی هم دارد استفاده کنید و تا می توانید از اکسیژن و هوای پاک بهره ببرید. تماشای منظره چشم نواز طلوع خورشید از دهانه آتشفشان جیجو را به هیچ عنوان از دست ندهید. برای دیدن از پارک کلی این منطقه هم اقدام نمایید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
3 + 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان