جزیره فی فی – یکی از زیباترین مناطق طبیعی جهان

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۲۵
جزیره فی فی - یکی از زیباترین منطق طبیعی جهان

تایلند، سرزمین جزیره های بکر

جزیره فی فی در تایلند از قرارگیری ۶ جزیره درکنار هم ایجاد شده است. این جزیره در ۵۰ کیلومتری شرق شهر پوکت قرار گرفته است که جزو پارک ملی فی فی است.  صخره های سنگ آهک، غارها و سواحل شنی سفید در این منطقه بسیار به چشم می خورد.

تایلند سرزمین جزیره های بکر، عجیب و زیبا است. در این سرزمین تعداد زیادی جزیره وجود دارند که به زیبایی این کشور گرم و شرجی افزوده اند. از میان تمام این جزایر، جزیره فی فی زیباترین است. این مجمع الجزایر، طبق نظر کارشناسان قدمتی بسیار زیاد دارد. باستان شناسان قدمت آن را زمانی قبل تاریخ و زمانی که هنوز دایناسورها حکمرانان زمین نبوده اند تشخیص داده اند.

جزیره فی فی - یکی از زیباترین منطق طبیعی جهان

جزیره فی فی – یکی از زیباترین منطق طبیعی جهان

آشنایی با جزیره فی فی

فی فی از دو بخش Phi Phi Leh و Phi Phi Don تشکیل شده است. قسمت اول کوچکتر و خالی از سکنه است. اما جزیره Phi Phi Don بخش بزرگتری است و گردشگران و افراد بومی در این منطقه رفت و آمد می نمایند. فی فی دون دارای هتل ، رستوران های بسیار زیبا با نما و طراحی های جذاب و خاص ، کافه بارهای دنج و همچنین سواحل زیبایی است که می توان به هنگام غروب لحظات زیبا و بی نظیری را در آنها سپری نمود.

یکی دیگر از جاذبه های این ناحیه ساحل میمون ها است. تعداد میمون ها در این ساحل بسیار زیاد است. البته که دیدن از این ساحل می تواند بسیار جالب و مفرح باشد اما باید مواظب حمله این حیوانات به ویژه زمانیکه خوراکی در دست دارید، هم باشید.

کشته شدگان حادثه سونامی در Tsunami Memorial Garden دفن شده اند. غار بزرگی به نام Phaya Naak Cave نیز در این ناحیه وجود دارد که دیواره های داخلی آن با نقاشی و دست نوشته هایی تزیین شده است.

زمان و نحوه سفر

بهترین زمان سفر به این منطقه بی نظیر و زیبا فصل بهار است. در این فصل می توانید از هوای مطبوع و دلپذیر این ناحیه نهایت لذت را ببرید. بهترین راه رسیدن به این جزیره، استفاده از کشتی های سریع السیر خصوصی است. آنها شما را در کمتر از ۴۵ دقیقه به این منطقه رویایی می رسانند. البته می توان از قایق ها و کشتی های عمومی هم استفاده کرد اما زمان این سفر دو برابر روش قبلی خواهد بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
12 + 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان