جزیره کیش – جزیره ای درجنوب ايران

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۱۱-۱۰

مروارید جنوب

جزیره کیش،جزیره ای بیضی شکل با ساحلی ۴۳ کیلومتری با مساحت ۹۱ کیلومتر است.که در خلیج فارس قرار دارد.کیش یک شهر مدرن به حساب می آید. این جزیره واقع در استان هرمزگان است. یکی از محبوب ترین و اصلی ترین نقاط گردشگری ایران محسوب می شود.این منطقه به علت گویش مردمان این جزیزه،کیش نام گرفت،مردمان بومی به کانال عمیقی که محل خروج آب از قنات است، کیش می‌گویند.زبان کیشوندان اغلب فارسی و عربی می باشد.

جزیره کیش - جزیره ای درجنوب ايران

جزیره کیش – جزیره ای درجنوب ايران

اطلاعاتی جالب درباره جزیره کیش

این جزیره تنها منطقه ای است که دارای قنات شیرین در خلیج فارس است.قبل از انقلاب این منطقه به علت آب و هوای مطلوبی که در زمستان دارد محل تفریح خانواده سلطنتی بود.حریر،روستایی در این منطقه که خالی از سکنه می باشد؛به گفته مردم این سرزمین حریر نام بانویی در گذشته است،که ملکه این شهر بوده است.این شهر فقط  قسمتی که کاخ بانوی حریره بوده مرمت شده است و باقی آن ویرانه است.کشتی یونانی‌ها در سال ۱۳۴۵ در نزدیکی روستای «باغو» به گل نشست و هنوز در این منطقه باقی است.

بازار ها و جاذبه های جزیزه

ساحل مرجانی،سافاری کیش،نمایشگاه استاد کومرث صیاد،کشتی یونانی،پارک دلفین،باغ پرندگان،آکوریوم و… از مناطق تفریحی و جاذبه های این سرزمین است.از بازار های این منطقه می توان بازار پردیس،بازار زیتون،بازار مرجان،بازار مروارید،بازار مریم و… نام برد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
19 + 5 =


اخبار

سینما و هنر

جهان