جزیزه هرمز – خلیج فارس کوچک

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۱۱-۰۸
جزیزه هرمز - خلیج فارس کوچک

خلیج فارس کوچک منطقه ای با خاک شگفت انگیز

جزیره هرمز،شگفت انگیزترین جزیره ایران است که به خلیج فارس کوچک مشهور می باشد. این جزیره دارای دریایی قرمز رنگ و ساحلی پر از شن های رنگی می باشد.جزیره هرمز در هشت کیلومتری بندرعباس واقع شده است. این ناحیه بیضی شکل و گنبدی دارای مساحت ۴۲ کیلومتر مربع می باشد.جاذبه های هرمز کوه های رنگارنگ،صخره های شکل گرفته در اثر فرسایش زمین،و از همه شگفت انگیزتر خاک سرخ رنگ این منطقه است.در فصول سرد بهترین گزینه برای گشت و گذار می باشد.

جزیزه هرمز - خلیج فارس کوچک

جزیزه هرمز – خلیج فارس کوچک

غذاهای خاص جزیره هرمز

یکی از اصل ترین غذا های اهالی این منطقه ماهی سنگسر شکم پر است. نان محلی این منطقه توسط خانم های این جزیزه پخته می شود.گبولی غذایی است که با  گوشت و ادویه خاص و خوش عطر پخته می شود.و مواد تشکیل دهنده آن نخود پخته،سیب زمینی سرخ شده است و آن را با پلو میل میکنند.کلمبا غذای محلی است که با ماهی و روغن حیوانی پخته می شود.زیبون غذایی شبیه به استامبولی که با ماهی و سیب زمینی سرخ کرده طبخ می شود.سوراغ غذایی با لیمو،ماهی و نارنج است که چاشنی اصلی آن خاک سرخ خوراکی جزیره هرمز است.هواری،عنکاس،تمشی،برنج دیشو و… از دیگر غذا های محلی جزیزه هرمز می باشند.

چرا به این جزیره سفر کنیم؟

زمین شناسان به این منطقه به دلیل داشتن سنگ های خاص و زیبا لقب بهشت داده اند.آرامش و سکوت در کنار سواحل این جزیره موج میزند.گرمای این ساحل در فصل تابستان طاقت فرسا بوده و حتی اهالی نیز زیاد در این منطقه رفت و آمد نمی کنند.بهار و پاییز هوا شرجی و در زمستان بهترین فصل این منطقه است.فصل زمستان مهاجرت پرندگان و لاک پشت ها یک لذت غیر قابل توصیف در این محیط برقرار می کند.مهم ترین جاذبه هرمز قلعه پرتغالی است.بازار ساحلی هرمز در ورودی قلعه پرتغالی ها می باشد که در این بازار زنان جزیزه صنایع دستی خود را می فروشند.بازار جزیره یکی از دیدنی های هرمز می باشد.توصیه ما به شم این است که به این جزیره سفر کنید و لذت ببرید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
5 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان