جشنواره فیلم‌های ورزشی – جایزه فردوسی پور مانع پخش زنده برنامه

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۲۵
جشنواره فیلم‌های ورزشی - جایزه فردوسی پور مانع پخش زنده برنامه

برنامه ای که روی آنتن نرفت

چند روزی بود که تیزر جشنواره فیلم‌های ورزشی از شبکه ورزشی پخش می شد. قرار بود این مراسم به صورت زنده از این شبکه پخش شود. اما در نهایت این برنامه بدون هیچ دلیل مشخصی روی آنتن نرفت. برخی شنیده ها حاکی از این بود که تا ساعاتی پیش از برگزاری مراسم، پخش آن در کنداکتور صدا و سیما قرار داشته است؛ اما با مشخص‌شدن نام یکی از برندگان جشنواره، ناگهان همه پیش‌بینی‌ها به هم می‌خورد. کسی که گفته می‌شود مدیران تلویزیون دوست نداشته‌اند نامی از او برده شود، عادل فردوسی‌پور است. «برنامه فوتبال ۱۲۰» به تهیه‌کنندگی او جایزه بخش مردمی را برد.

عادل فردوسی پور دلیل عدم پخش جشنواره فیلم‌های ورزشی

اهدای جایزه به عادل فردوسی پور دلیل پخش این مراسم از تلویزیون بوده است. یک منبع آگاه گفته است: مسئولین در سازمان به محض اینکه شنیدند عادل قرار است جایزه بگیرد، لیست برنامه ها را تغییر دادند. البته ابتدا پیشنهاد شد جایزه به فردوسی پور تعلق نگیرد و زمانی که با مخالفت مسئولین برگزاری جشنواره در مورد تغییر در آرای مردم مواجه شدند، پیشنهاد دادند بخش جایزه مردمی به‌کلی حذف شود. البته که این پیشنهاد هم از سوی مسئولین جشنواره رد شد. به همین دلیل پخش مراسم از شبکه ورزش لغو شد.

جشنواره فیلم‌های ورزشی - جایزه فردوسی پور مانع پخش زنده برنامه

جشنواره فیلم‌های ورزشی – جایزه فردوسی پور مانع پخش زنده برنامه

البته که دبیر جشنواره این موارد را رد کرده است. او گفته: اینکه برخی نمس خواستند فردوسی پور جایزه ببرد، درست است؛ اما کسی با من تماس نگرفت تا اسم او را خط بزنم. برای یکی از مدیران تلویزیون در این مورد که خط زدن نام فردوسی پور درست نیست و تبعات منفی خواهد داشت هم توضیح دادم. ایشان هم نظر مرا پذیرفت و گفت چنین درخواستی ندارد. اما به نظر می رسید تمایلی برای پخش برنامه از تلویزیون وجود ندارد. به ما گفتند به دلیل مشکلات فنی برنامه روی آنتن نخواهد رفت. از چند ساعت قبل هم اقدامات لازم برای پخش زنده تلویزیونی صورت نگرفت. حتی برای پخش ضبط‌ شده برنامه هم، پیگیری انجام نشد.

لازم به ذکر است روز بعد از برگزاری این جشنواره، برنامه ورزش و مردم از شبکه یک سیما گوشه هایی از این مراسم را پخش کرد؛ اما هیچ اشاره ای به عادل فردوسی پور و جایزه ای که او برنده شد، نشد. حتی کلیپی هم که به یاد علی انصاریان در مراسم پخش شده بود و صدای عادل روی آن بود، با نوای موسیقی از این برنامه پخش شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
12 + 27 =


اخبار

سینما و هنر

جهان