جشنواره فیلم ملبورن – فیلم متری شش و نیم در راه این جشنواره

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۲۶
جشنواره فیلم ملبورن - فیلم متری شش و نیم در راه این جشنواره

برگزاری جشنواره به صورت مجازی

جشنواره فیلم ملبورن در ابتدا قرار بود ملغی شود. اما حالا قرار است این رویداد بین المللی به صورت مجازی برگزار گردد. به تازگی فهرست و لیست فیلم هایی که قرار است در این جشنواره حضور خواهند داشت منتشر شده است. در میان اسامی، ۶۰ فیلم بلند سینمایی و چند فیلم کوتاه دیده می شود. نکته جالب در مورد این دوره از این رویداد این است که به دلیل برگزاری مجازی، برگزار کنندگان آن را دوره ½۶۸ نامیده اند. این جشنواره بین المللی فیلم قرار است از ۶ تا ۲۳ اوت (۱۶ مرداد تا دوم شهریور)  در کشور استرالیا برگزار گردد.

جشنواره فیلم ملبورن - فیلم متری شش و نیم در راه این جشنواره

جشنواره فیلم ملبورن – فیلم متری شش و نیم در راه این جشنواره

نمایندگان ایران در جشنواره فیلم ملبورن

در میان ۶۰ فیلم بلند برگزیده نام دو فیلم ایرانی نیز به چشم می خورد. مستند سایه های بی خورشید ساخته مهرداد اسکویی و فیلم سینمایی متری شیش و نیم به کارگردانی سعید روستایی به عنوان نمایندگان سینمای ایران در این رویداد سینمایی حضور پیدا خواهند کرد.
ساخته تحسین شده سعید روستایی تا کنون در چندین رویداد بین المللی موفق به دریافت جایزه شده است. از آن می توان به جشنواره فیلم توکیو اشاره کرد که برای سعید روستایی جایزه بهترین کارگردانی و برای نوید محمدزاده بهترین بازیگر را به ارمغان آورد. این فیلم در جشنواره های فیلم ونیز، استکهلم، شیکاگو، مینسک، جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک و … حضور داشته است. همچنین موفق به دریافت تقدیر ویژه بهترین فیلم بین المللی از جشنواره فیلم زوریخ گشته است.

سایه های بی خورشید

مستند سایه های بی خورشید ساخته مهرداد اسکویی با حضور در جشنواره ایدفا (جشنواره مستند آمستردام) موفق به دریافت جایزه بهترین کارگردانی این رویداد شد. این مستند در جشنواره های دیگری نیز حضور داشته است. از آن جمله می توان به جشنواره های بیگ‌اسکای آمریکا، مونیخ آلمان، کراکو لهستان، داک‌اِج نیوزیلند، میلینیوم بلژیک، حقوق بشر ژنو، هلسینکی فنلاند و … اشاره نمود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 + 5 =


اخبار

سینما و هنر

جهان