جشنواره کن – برگزاری جشنواره کن در هاله ای از ابهام

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۲۵
برگزاری جشنواره کن در هاله از ابهام

برگزاری جشنواره در شرایط کرونایی

جشنواره کن باید به روال هر سال در این موقع از سال برگزار می شد. اما به دلیل شرایط حال حاضر جهان برگزاری این مراسم فعلا به تعویق افتاده است. مسئولین برگزاری همچنین از لغو بخش های موازی و مستقل هفتاد و سومین دوره این رویداد سینمایی خبر داده اند. بخش های دوهفته کارگردانان، هفته منتقدین و انجمن سینمای مستقل و توزیع که هر ساله به صورت مستقل و به موازات جشنواره فیلم کن برگزار میشود، امسال به سبب شیوع ویروس کرونا در فرانسه برگزار نخواهد شد.

برگزاری جشنواره کن در هاله از ابهام

برگزاری فستیوال در فرانسه در هاله از ابهام

سرنوشت جشنواره کن امسال

امسال این فستیوال فیلم در تاریخ اصلی خود ۱۲ تا ۲۳ ماه می (۲۳ اردیبهشت تا ۳ خرداد) برگزار نشد و این تاریخ به بعد موکول شد. اعلام شده بود پایان ماه ژوئن و اوایل جولای تاریخ جدید برگزاری این مراسم خواهد بود. اما رییس جمهور فرانسه، امانوئل مکرون چندی قبل در مصاحبه ای تلویزیونی شرایط قرنطینه را در این کشور تمدید کرد. این تمدید تا تاریخ ۱۱ می (۲۲ اردیبهشت) اعلام شد. همچنین هرگونه مراسمی که منجر به تجمع افراد در یک محل شود، حداقل تا اواسط ماه جولای (اواخر تیر ماه) در فرانسه ممنوع است. در نتیجه برگزاری جشنواره فیلم کن نیز امکان پذیر نخواهد بود.

بخش های موازی لغو می شوند

بعد از سخنان مکرون، مسئولان برگزاری بخش های موازی کن نیز اعلام کردند این بخش های قدیمی و البته مهم متاسفانه امسال لغو خواهند شد. برای بخش اصلی جشنواره هنوز باید صبر کرد تا دید در نهایت چه تصمیمی اتخاذ خواهد شد.

در سایت خود جشنواره هم نوشته شده: با توجه به دستور رییس جمهور، دشوار است که تصور کنیم فستیوال امسال را به بتوانیم در قالب اصلی آن برگزار کنیم. با این وجود از روز گذشته مباحثی را با فعالان سینمایی در فرانسه و دیگر کشورها مطرح کردیم و همه آنها معتقد بودند فستیوال کن به عنوان یکی از ستونهای صنعت سینما باید تمامی احتمالات را برای حمایت از سال سینما از طریق تحقق بخشیدن به این مراسم به هر شکل ممکن را در نظر بگیرد. امیدواریم به زودی بتوانیم درباره قالب جشنواره کن ۲۰۲۰ اطلاع رسانی کنیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
8 + 19 =


اخبار

سینما و هنر

جهان