جشنواره Horror – حضور دو فیلم ایرانی در جشنواره فیلم های ترسناک

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۱۱

دو فیلم ایرانی در جشنواره فیلم های ترسناک

جشنواره Horror که این دوره آن در سیاتل آمریکا برگزار می شود، این بار میزبان دو فیلم ایرانی مرکورکروم و پارادوکسیکال خواهد بود. هر دوی این فیلم ها ساخته نیما شاهرخ‌شاهی بازیگر و کارگردان جوان سینمای کشورمان هستند. این جشنواره به صورت تخصصی در مورد فیلم های ترسناک و ژانر وحشت فعالیت می کند. برگزیدگان این فستیوال  نیز توسط اعضای آکادمی فیلم های ترسناک جشنواره سیاتل انتخاب خواهند شد.

جشنواره Horror - حضور دو فیلم ایرانی در جشنواره فیلم های ترسناک

جشنواره Horror – حضور دو فیلم ایرانی در جشنواره فیلم های ترسناک

شاهرخ شاهی در جشنواره Horror

شاهرخ شاهی در حدود ۱۹ سال است که در سینمای کشور فعال است. او را بیشتر به عنوان یک بازیگر می شناسیم؛ اما در سال های اخیر شاهرخ شاهی با حضور در کلاس های پیشرفته کارگردانی اصغر فرهادی قدم در راه کارگردانی نیز گذاشته است. او در سالهای فعالیت خود در حدود ۱۳۰ فیلم و سریال در مقام یک بازیگر دارد.

فیلم های راه یافته به جشنواره سیاتل، درام هایی روانشناختی و پر تعلیق هستند. این فیلم ها در واقع مقدمه‌ای برای ساخت پنجگانه سینمایی روانشناختی شاهرخ شاهی می باشند.

ششمین دوره جشنواره فیلم های ترسناک قرار است سی و یکم اکتبر (۱۰ آبان ۹۹) در شهر سیاتل ایالت واشینگتن آمریکا برگزار می‌شود.

عوامل فیلم های ایرانی راه یافته به فستیوال

فیلم پارادوکسیکال داستان یک اتفاق ساده از دید افراد مختلف است. این فیلم از لحاظ محتوایی واقع گرایانه است اما رگه های سورئالیستی هم در آن دیده می شود. بازیگران این فیلم نیما شاهرخ شاهی، صدف ثامنی، ریحانه رحیمی، اسماء حسینی، دایانا جعفری و آزاده سعادتمند هستند.

فیلم مرکورکروم ساخته دیگر شاهرخ شاهی هم فضایی رازآلود را در بر می گیرد. تهیه کنندگان آن علی عطشانی و شهریار شهمیری هستند. در این فیلم نیما شاهرخ شاهی، دایانا جعفری و ویدا جوان به ایفای نقش می پردازند.

پخش جهانی هر دوی این فیلم ها با شرکت Three Gardens Film خواهد بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
17 − 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان