جشن بیعت – مراسم هزار نفره جشن بیعت در مشهد باعث شگفتی شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۰۷

تجمع در این شرایط جنایت است

برگزاری مراسم جشن بیعت در مشهد با انتقادات تند سخنگوی وزرارت بهداشت روبرو شد. روز گذشته هزاران نفر با حضور در ورزشگاه امام رضا (ع) در جشن مردمی عید بیعت شرکت کردند. برگزاری این جشن در حالی برگزار شده است  که  این شهر در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارد و مقامات بهداشت و درمان استان خراسان رضوی مدام از وضعیت بحرانی این شهر سخن می‌گویند و تلاش می‌کنند محدودیت‌ها را افزایش دهند.

سخنگوی وزارت بهداشت در نشستی اعلام کرد: تجمع در این شرایط جنایت است وی گفت مراسم هزار نفره جشن بیعت در مشهد باعث تعجب ما شد. علیرغم پیگیری‌های صورت گرفته برای آنکه بدانیم چه کسی مجوز این کار را صادر کرده است همه اظهار بی اطلاعی کردند. وی تاکید کرد قطعا نباید راهپیمایی ۱۳ آبان برگزار شود.

برگزاری مراسم جشن بیعت

جشن بیعت – مراسم هزار نفره جشن بیعت در مشهد باعث تعجب ما شد

عصر دیروز از ساعت ۱۴ تا ۱۷ به مناسبت نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت امام زمان (عج) مراسم جشنی در ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد برگزار شد. تصاویر منتشر شده نشان می داد که عموم حاضران ماسک زده ولیکن فاصله اجتماعی رعایت نشده است.

سخنران مراسم علی اکبر رائفی‌پور بود و برخی مداحان و ذاکران سرشناس اهل بیت (ع) نیز در این جشن به اجرای برنامه پرداختند. همچنین این برنامه در فضای مجازی و بر بستر شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و آپارات به صورت زنده پخش شد.

 اعمال محدودیت‌های بیشتر

دکتر علی بیرجندی‌نژاد رییس سازمان نظام پزشکی مشهد ضمن درخواست اعمال محدودیت های بیشتر گفت: «با توجه به شرایط بحرانی کرونا در شهر مشهد، اعمال محدودیت‌ها و تردد‌ها همچنان جزو اولویت‌های اصلی برای پیشگیری از بیماری در شهر زیارتی و سیاحتی مشهد محسوب می‌شود که به صورت رسمی در ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا مطرح شده است.»

او با اشاره به برپایی مراسم جشن دیروز در مشهد با حضور شرکت‌کنندگان بسیار تاکید کرد: «فصل‌الخطاب همه ما فرمایشات مقام معظم رهبری است، ایشان در جلسه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا حجت را بر همه تمام کردند. برگزاری چنین برنامه‌هایی در شرایط فعلی به دور از منطق و وجدان است.»

وی افزود: «در حالی که پزشکان و پرستاران ما به قیمت جان خود و تحت شرایط بسیار سخت به بیماران کرونایی ارائه خدمت می‌کنند، برپایی چنین برنامه‌هایی حکم تیر خلاص بر پیکر خسته کادر بهداشت و درمان دارد.»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 − 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان