احیای برجام – نامه‌ حدود دو هزار مقام ارشد نظامی و امنیتی اسرائیل به بایدن

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۱۲

تقلای اسرائیل برای جلوگیری از احیای برجام

نامه‌ حدود دو هزار مقام ارشد نظامی و امنیتی اسرائیل به بایدن  به منظور جلوگیری از احیای برجام به تازگی با این محتوا منتشر شده است : احیای برجام تهدید موجودیت دولت یهود است. رژیم صهیونیستی از احتمال بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای برجام نگران است. سران و مقامات این رژیم نه تنها تلاش می کنند دولت بایدن را متقاعد کنند که به برجام بازنگردد بلکه ایران را به حمله نظامی تهدید می‌کنند.

رژیم اسرائیل به خوبی می‌داند که بازنده هرگونه جنگ احتمالی با ایران خواهد بود به همین دلیل تمام تمرکز خود را بر تغییر نظر دولت جو بایدن متمرکز کرده است. اخیرا رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش داده‌اند که یوسی کوهن، رئیس سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) به زودی به آمریکا سفر کرده و در دیدار با مقامات امنیتی این کشور درباره ایران رایزنی خواهد کرد.

سفر یک مقام امنیتی به آمریکا برای گفت وگو با مقامات آمریکایی نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی تمام تلاش خود را به کار گرفته تا وعده انتخاباتی جو بایدن در مورد بازگشت به قرارداد بین المللی برجام بی‌اثر کند. این رژیم علنا اعلام کرده است که نمی‌خواهد آمریکا بدون توافقی جدید  تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند رژیم صهیونیستی ادعا کرده که آمریکا باید موضع سخت‌تری در مورد برنامه هسته‌ای ایران، موشک‌های بالستیک و نیروهای نیابتی در منطقه اتخاذ کند.

شرایط فشار حداکثری بر ایران

جلوگیری از احیای برجام - نامه‌ حدود دو هزار مقام ارشد نظامی و امنیتی اسرائیل به بایدن

جلوگیری از احیای برجام – نامه‌ حدود دو هزار مقام ارشد نظامی و امنیتی اسرائیل به بایدن

مقامات رژیم صهیونیستی می دانند که جمهوری اسلامی هرگز چنین شرایطی نخواهند پذیرفت در واقع آنها ترجیح می‌دهند شرایط دوره ترامپ یعنی فشار حداکثری بر ایران ادامه یابد و اصولا به همین دلیل تلاش می‌کنند چنین شروطی را روی میز مذاکره احتمالی آمریکا با ایران قرار دهند.

چند روز پیش  آویو کوچاوی رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی در مورد بازگشت دولت جدید آمریکا به توافق هسته ای هشدار داد و گفت بازگشت به توافق از نظر عملی و از نظر استراتژیکی بد است.

او ادعا کرد که این اقدام موجب اشاعه تسلیحات هسته‌ای در منطقه می شود. کوچاوی گفت که به نیروهایش دستور داده است آماده اقدام نظامی احتمالی علیه ایران باشند. بعید به نظر می رسد دولت جدیدآمریکا به میزان ترامپ ظرفیتهای آمریکا را در اختیار رژیم اسرائیل قرار دهد کما اینکه تلاش‌های بی وقفه بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی علیه توافق هسته ای در دولت باراک اوباما شکست خورد.

اوباما نخستین رئیس جمهور آمریکا بود که در مجمع عمومی سازمان ملل برای اولین بار صراحتا از رژیم صهیونیستی انتقاد کرد و این رژیم را به عنوان غاصب سرزمین اشغالی در فلسطین معرفی کرد، نباید فراموش کرد که بایدن معاون اوباما بود و در دولت بایدن هم  بعید است که اقدامات این رژیم به نتیجه دلخواه برای مقامات رژیم صهیونیستی منجر شود.

رئیس جمهور جدید ایالات متحده آن طور که در تبلیغات انتخاباتی اعلام کرده، تصمیم دارد تا روابط خود را با ایران تغییر دهد. بایدن خروج ترامپ از توافق هسته‌ای را یک فاجعه خودآزاری نامیده و گفته است که راهی معتبر برای بازگشت به دیپلماسی به تهران ارائه می‌دهد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
11 + 19 =


اخبار

سینما و هنر

جهان