جمعه سیاه – حراج مرگ در روزهای کرونایی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۰۸
جمعه سیاه - حراج مرگ در روزهای کرونایی

حراجی که بوی مرگ می دهد

جمعه سیاه یا بلک فرایدی، جمعه آخر ماه نوامبر است که در آن فروشگاه ها برای جلب مشتری بیشتر به اجناس خود تخفیف های ویژه ای می دهند. این رسمی دیرینه در کشورهای غربی است که هر ساله در آستانه سال نو میلادی برپا می شود. چند سالی است این رسم در کشور ما هم در حال برگزاری است و فروشگاه ها برای ترغیب خریداران از حراج ها و تخفیف های زیادی در این روز (که در ایران یک هفته برگزار می شود) رونمایی می کنند. اما با توجه به شرایط کنونی در کشور و وجود شرایط قرمز و فوق قرمز این خرید واقعا می تواند رنگ سیاه مرگ به خود بگیرد.

جمعه سیاه - حراج مرگ در روزهای کرونایی

جمعه سیاه – حراج مرگ در روزهای کرونایی

برگزاری حراج ممنوع

با توجه به اوج گیری کرونا در کشور و اعلام دو هفته تعطیلی و انجام راهکارهای نظارتی، به نظر می رسد تا حدودی جلوی تجمع مردم در فروشگاهها گرفته شده است. اما باز هم هستند مغازه ها و فروشگاه هایی که بدون توجه به محدودیت ها به فعالیت خود ادامه می دهند. متاسفانه خریدارانی نیز برای خرید اجناس با تخفیف مراجعه می نمایند. دکتر سیما سادات لاری (سخنگوی وزارت بهداشت) در این زمینه گفت: برگزاری هرگونه حراجی یا فروش فوق‌العاده در شرایط حال حاضر شیوع ویروس کرونا در کشور ممنوع است. مردم عزیز باید توجه داشته باشند که اصلی‌ترین راه مقابله با کرونا، رعایت فاصله گذاری‌ها، استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در تجمع‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

سایبر ماندی

اگر مایل به استفاده از تخفیف های پایان سال میلادی هستید بهتر است با شرایط کنونی این کار را به صورت آنلاین انجام دهید. خریدهای اینترنتی چند سالی است در کشور ما هم مرسوم شده و جا افتاده است. فروشگاه های اینترنتی زیادی وجود دارند که مجوزهای لازم برای انجام اینکار را دارند و تحت نظارت و بازرسی در حال انجام فروش اینترنتی محصولات هستند. اکثر این فروشگاه ها نیز برای مشتریان تخفیفات ویژه این ایام را اعمال کرده اند.

سایبر ماندی یا دوشنبه سایبری شاید راه حل شرایط کنونی جهان به جای جمعه سیاه باشد. این یک اصطلاح در فرهنگ امریکاست که به اولین دوشنبه بعد از روز شکرگزاری و بلک فرایدی اطلاق می‌شود. این روز برای ترغیب مردم به خرید اینترنتی محصولات در نظر گرفته شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
12 + 11 =


اخبار

سینما و هنر

جهان