اجناس اصل – برخی افراد در تکنولوژی بهتر از بقیه هستند.

  • توسط مدیر
  • ۱۳۹۵-۱۱-۰۵

لازم است بدانید که همه روزه مقدار زیادی از دستگاه های الکترونیکی وارد بازار می گردند. ولی چند درصد از این لوازم کارامد و به در بخور هستند؟ بله جواب این سوال کمی سخت می شود وقتی ملاکی برای درک جنس خوب و بد نداشته باشیم. در حال حاضر به دلیل ورود بی رویه اجناس بی کیفیت از کشورهایی همچون چین و مالزی دیگر تعریف جنش خوب از میان مردم برداشته شده است. علت این است که جنش اصلی برای مقایسه در بازار وجود ندارد و کسی هم که جنس درجه ۲ چینی می فروشد با چندین برابر قیمت و به اسم اصل می فروشد.

بازار تهران

برای بررسی این مساله سری به بازار های تهران می زنیم تا جست و جو کنیم و ببینیم که می شود جنسی اصل در این بازار یافت یا خیر. با مراجعه به اولین فروشگاه در جمهوری که صرفا به فروش یک برند مشغول است متوجه شدیم که ایشان فعلا اصلا قصد فروش ندارد چون منتظر گرانی و فروش اجناس به قیمت بالاتر می باشد.

تشخیص جنس اصل

چگونگی تشخیص اجناس

فروشگاه دوم همه چیز فروش بود و کله دستگاه های الکترونیکی را در انبار داشت و به گفته ایشان تمام اجناس موجود در مغازه ایشان اصل بودند و از کارخانه مستقیم به ایشان رسیده اند قیمت برخی اجناس از ایشان سوال شد مانند یک موبایل و یک تبلت و برای مقایسه به فروشگاههای دیگر رفتیم. چیز مشخص و واضحی که وجود دارد عدم ثبات قیمت است و هر فروشگاهی با یک تلورانس قیمتی قیمت خاص خود را روی اجناس گذاشته است.

جنس اصلی ؟؟

در نهایت برای مشخص کردن اصلی بودن این کالا ها بارکد ها بررسی شد از ۹ جنسی که بارکد آنها بررسی شد ۵ کد جواب دادند و هر ۵ کد تولید شده در بازار چین بودند. آیا نباید فکری به حال مصرف کننده نماییم و اگر قیمت ها را کنترل نمیکنیم به فکر این باشیم مصرف کننده باید لااقل جنسی بخرد که لااقل کارایی لازم را داشته باشد؟

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 − 5 =


اخبار

سینما و هنر

جهان