آتش سوزی – جنگل ارس باران در آتش سوخت

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۰۲

جنگل ارس باران در آتش سوخت

جنگل ارس باران که در استان آذربایجان شرقی قرار دارد، در آتش سوزی که به گفته برخی عمدی بوده است سوخت. به گزارش ستاد بحران استان آذربایجان شرقی در حدود بیش از ۳۰۰ هکتار از جنگل ارس باران طعمه حریق شده است. این اتش سوزی که تاکنون ادامه دارد به بخش وسیعی از جنگل ارس باران خسارت وارد کرده است.

بر اساس اخبار اعلامی از منطقه، آتش‌ سوزی در مناطق سخت و ارتفاعات جنگل‌  ارس باران ادامه دارد. تا کنون علاوه مدیریت بحران منظقه، ارتش نیز دست به کار شده و سه فروند هلیکوپتر کمک رسان به منطقه ارسال نمده است.

آقای نامدار، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان آذربایجان شرقی، در انتقادی از عملکرد سایر ارگان ها در کمک رسانی جهت خاموش نمودن آتش به خبرنگاران گفت، هلیکوپترها پس از چهار روز به منطقه ارسال شده اند که در صورت در اختیار گذاشتن این امکانات در همان روز اول آتش سوزی خیلی راحت تر مهار میشد.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌غرب ارتش در پی این آتش سوزی اعلام کرد، ارتش جمهوری اسلامی سه فروند هلیکوپتر که یکی آب پاش و دوتای دیگر که نفربر هستند جهت کمک به منطقه ارسال شده اند و نیروهایی تخصصی برای عبور از مناطق صعب العبور به منطقه اعزام شده اند.

عمدی بودن آتش سوزی

گزارش ها حاکی از آن است که احتمالا این آتش سوزی عمدی بوده و چندید نفر نیز بدین منظور دستگیر شده اند. ظهرابی معاون محیط زیست ایران در اینباره به خبرنگاران گفت: افراد سودجو به منظور تصرف اقدام به آتش سوزی کرده اند. وی که برای بررسی بیشتر حادثه به منطقه سفر کرده احتمال داد این کار جهت تصرف زمین بوده است.

سرتیب حاتمی وزیر دفاع کشور نیز از آتش سوزی جنگ ارس باران ابراز نگرانی کرده و از تمامی نیروهای نظامی اعم از ارتش بسیج و سپاه درخواست کرده تمام تلاش خود را برای مهار این آتش سوزی انجام دهند.

حال باید دید مسئولین کشور چه اقداماتی را برای عدم تکرار اینچنین کارها صورت خواهد گرفت.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 + 30 =


اخبار

سینما و هنر

جهان