جنگل های سراوان – مهار آتش سوزی در جنگل های سراوان رشت

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۲۷
مهار آتش سوزی در جنگل های سراوان رشت

سوختن سی هکتار از جنگل های شمال کشور

حدود یک هفته بود که جنگل های سراوان رشت در آتش می سوختند. متأسفانه طی این آتش سوزی گسترده، حدود سی هکتار از اراضی جنگلی منطقه در آتش سوخت و نابود شد. جنگل های این منطقه از جمله جنگل های با ارزش هیرکانی هستند که قدمتی ۲۵ تا ۵۰ میلیون ساله دارند. این اراضی که از آن ها به عنوان موزه طبیعی یاد می‌شود، از ارزشمندترین جنگل‌های جهان به‌شمار می‌آیند.

به علت صعب العبور بودن منطقه، رسیدن ماشین های آتش نشانی هم امکان پذیر نبوده و کار مهار آتش بسیار سخت تر شده بود. کنترل آتش‌سوزی بیشتر به همت اهالی روستاهای اطراف، جنگلبانان و نیروهای حفاظت از محیط زیست منطقه صورت گرفت.

مهار آتش سوزی در جنگل های سراوان رشت

مهار آتش سوزی در جنگل های سراوان رشت

آتش در جنگل های سراوان

این حریق گسترده جنگل‌های هیرکانی منطقه سراوان، روستاهای کچا و بهدان و موشنگا، کوه‌های کرفان و قیصرکوه را در بر گرفته بود. همچنین جنگل‌های دیگری در شهرستان های رودسر، سیاهکل، املش و آستارا و همچنین مناطقی در استان گلستان نیز درگیر آتش سوزی بودند.

مقامات مسئول در استان گیلان از عموم مردم عزیز کشور و ساکنین خطه سرسبز شمالی درخواست کرده اند که از روشن کردن آتش در عرصه های جنگلی و مراتع جدا خودداری نمایند. همچنین مردم عزیز در صورت مشاهده هرگونه آتش سوزی و یا دخل و تصرف در عرصه های جنگلی و مرتعی از جمله قاچاق چوب و تصرف اراضی ملی‌ با شماره تلفن ۱۵۰۴ تماس حاصل فرمایند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 − 21 =


اخبار

سینما و هنر

جهان