جنگ اسرائیل و حزب‌الله

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۱۱
جنگ اسرائیل و حزب‌الله ، دیوید شنکر معاون وزیر امور خارجه آمریکا ، کشورهای آسیای جنوب غربی ، سفر دوره ای ، آمریکایی‌ها ، مایک پامپئو

دیوید شنکر معاون وزیر امور خارجه آمریکا: وقوع جنگ میان اسرائیل و حزب‌الله لبنان قطعی است.

دیوید شنکر در امور بیشتر کشورهای آسیای جنوب غربی رویداد جنگ میان رژیم صهیونیستی و حزب‌الله لبنان حتمی خواهد بود.

منابع آگاه از سفر دوره ای معاون وزیر خارجه آمریکا از تاریخ چهارم تا سیزدهم سپتامبر به عربستان، لبنان، اردن و تونس خواهد بود؛ خبر دادند.

وی قبل از آنکه به وزارت خارجه آمریکا بپیوندد، طی سال ها ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۹ میلادی مدیر برنامه سیاست‌های عربی در موسسه واشنگتن برای امور کشورهای آسیای جنوب غربی و از پشتیبانان رژیم صهیونیستی بود، در ماه ژوئن به عنوان معاون مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا تعیین شد.

شنکر در سفر دوره ای خود روی ناآرامی با ایران، ارتباطات میان رژیم صهیونیستی و حزب‌الله، طرح معامله قرن و بحران لیبی تاکید خواهد داشت و به دنبال بدست آوردن پشتیبانی کشورهای ذکرشده از عنوان معامله قرن و حمایت از واشنگتن در درگیری با تهران می باشد.

معاون مایک پامپئو خفته گذشته در اظهاراتی به روزنامه یهودی کثیرالانتشار در آمریکا تحت عنوان «آلگماینر»، گفته بود: رویداد جنگ میان رژیم صهیونیستی و حزب‌الله واضح بوده و مساله وابسته به زمان است. رژیم صهیونیستی برای این طرح آماده است و همه دنیا می‌دانند که این جنگ مساله‌ای مسجل است.

آمریکایی‌ها سعی خواهند کرد وظیفه سازمان ملل در برپایی کنفرانس بین‌المللی پیرامون لیبی را به گونه‌ای که با نظارت سازمان ملل بر این کنفرانس، رقابت شدید موجود میان فرانسه و ایتالیا رفع می‌شود؛ دوباره مطرح کنند. آمریکایی‌ها معتقد هستند که پیروزی این کنفرانس،‌ برگزاری کنفرانس لیبی – لیبی در داخل را تسطیح می‌کند تا نقشه راهی مختوم به برگزاری انتخابات سراسری مدون شود.

احتمالا وی در سفرش به تونس، با این اعتبار که تعداد زیادی از تونسی‌ها عضو داعش، القاعده و گروه‌های تروریستی شده‌اند و نیز به دلیل نقشی که تونسی‌ها در کمک به پایان دادن به بحران لیبی ایفا می‌کنند، موضوع تروریسم را مورد بازبینی قرار می دهد.

دیوید شنکر پیش از این کارشناس امور سوریه و لبنان و مشاور دونالد رامسفلد، وزیر دفاع آمریکا در دولت جورج بوش پسر بوده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 + 20 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0