جهان تخت – ادعای جدید دانشمندان این است که جهان تخت می باشد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۲۲
ادعای جدید دانشمندان این است که جهان تخت می باشد

ادعای جدید دانشمندان

دانشمندان دانشگاه پورتسموث طی مطالعات و تحقیقات به عمل آمده به این باور رسیده است که جهان تخت است. این باور بر اساس اندازه گیری های دقیق انرژی تاریک به وجود آمده است. ظاهرا این انرژی نیرویی است که در گسترش جهان نقش دارد. دانشمندان می گویند جهان مسطح است و به شکلی شبیه یک حباب نیست. اگر چنین موضوعی با قطعیت به اثبات برسد، این دانشمندان موفق شده اند یکی از بحث برانگیزترین و بزرگترین اختلافات دنیای نجوم را حل نمایند.

ادعای جدید دانشمندان این است که جهان تخت می باشد

ادعای جدید دانشمندان این است که جهان تخت می باشد

اندازه گیری انرژی تاریک

ردیابی ابرنواختر در فاصله های دور، روشی بود که در گذشته از آن برای اندازه گیری انرژی تاریک استفاده می شد. اما در تحقیق جدید دانشمندان به جای این روش، بررسی بیش از یک میلیون اختر وش و کهکشان را در دستور کار قرار دادند. این روش در مقاله ای در مجله معتبر Physical Review Letters به چاپ رسیده است.

معنای جهان تخت چیست؟

اینکه دانشمندان اعلام می کنند در تحقیقاتشان به این باور رسیده اند که گیتی مسطح است؛ به این معنا نیست که تمام هستی یک سطح صاف (مثل کاغذ) بی انتها باشد. برای درک بهتر این موضوع نیاز به انجام تحقیقاتی بیشتر و گسترده تر است. باید مشخص شود جهان بالاخره کاملا مسطح است یا چیزی شبیه به یک دونات است و خم می شود. که اگر چنین باشد، باید دید با توجه به مدل‌های کیهانی صاف درنظر گرفته می‌شود یا خیر.

در مورد شکل کلی جهان هستی همواره ابهامات فراوانی وجود داشته است. این موضوع همیشه یکی از بزرگ ترین اختلافات منجمین بوده است. در این زمینه تحقیقات فراوانی نیز صورت گرفته است. اما همچنان باید منتظر ماند تا مشخص گردد، ادعای دانشمندان درباره تخت بودن گیتی با انجام مطالعات بیشتر تایید می گردد یا رد می شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 − 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان