جوایز تونی – مهم ترین شب برادوی در آستانه لغو به دلیل کرونا

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۱۸
جوایز تونی - مهم ترین شب برادوی در آستانه لغو به دلیل کرونا

مهم ترین شب برادوی در آستانه لغو به دلیل کرونا

در هفت دهه گذشته مهم ترین شب برادوری و تئاتر آمریکا برگزاری جوایز تونی بوده است. اما احتمالا امسال این مراسم برگزار نخواهد شد. در این مراسم همواره از بهترین اجراها و تولید ها تجلیل به عمل می آمد. امسال که قرار بود هفتاد و چهارمین دوره اهدای جوایز تونی در هفتم ماه ژوئن برگزار شود، کرونا همه چیز را به هم زد. احتمال زیادی وجود دارد که مراسم امسال برگزار نگردد. این روزها بر خلاف همیشه گردشگری در منهتن دیده نمی شود. میدان تایمز تبدیل به یک مکان متروکه شده است. برخی گزارش کرده اند که در چنین شرایطی برگزاری این مراسم امکان پذیر نخواهد بود.

جوایز تونی - مهم ترین شب برادوی در آستانه لغو به دلیل کرونا

جوایز تونی – مهم ترین شب برادوی در آستانه لغو به دلیل کرونا

جوایز تونی

در این مراسم به بهترین اجراها و و تولیدات تئاتر آمریکا جایزه تعلق می گیرد. هدف آن با رویدادهایی مثل امی یا اسکار متفاوت است. در واقع هدف از این مراسم، تشویق مردم به خروج از خانه و خرید بلیت برای تماشای یک رویداد زنده است. اما در اوضاع کنونی چنین چیزی امکان پذیر نیست. با این وجود بعضی معتقدند بسیار مهم است که از فعالین فصل نمایشی ۲۰-۲۰۱۹ تجلیل به عمل بیاید و نباید این مراسم را لغو کرد.

البته امکان اهدای جوایز به صورت مجازی و از طریق اپلیکیشن زوم وجود دارد. اما این کار با هدف این مراسم که فروش بلیت است فاصله دارد. زیرا در این صورت بلیتی به فروش نخواهد رفت. بسیاری از تولیدکنندگان نیز به همین جهت ممکن است منابع مالی خود را برای برگزاری، در اختیار برگزارکنندگان قرار ندهند.

راه حل ها

اگر این مراسم برگزار نشود، باید دو فصل بعدی با هم ترکیب شده و یکجا برگزار شوند. یعنی تابستان ۲۰۲۱٫ اما در این صورت بعضی از نمایش ها نادیده گرفته خواهند شد. بسیاری از آثاری که مدعی دریافت جایزه بوده اند هرگز فرصتی برای دریافت جایزه نخواهند داشت. برخی هم معتقدند نمایش های پاییز و زمستان روی صحنه بروند و یک جشن عمومی اجرا شود. البته که این به معنی بازگشایی برادوی است. به نظر می رسد ترکیب مراسم با دوره هفتاد و پنجم راه عملی تر و منطقی تری باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
2 + 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان